×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
صنعت نفت نقشی کلیدی در اقتصاد کشور دارد

به گزارش گروه رسانه‌ای نفت خبر به نقل از شانا، سکینه الماسی، صنعت نفت را قدیمی‌ترین صنعت کشور دانست و گفت: صنعت نفت، به معنای وسیع کلمه پایه‌گذار توسعه صنعتی کشور است، زیرا این صنعت از ابتدای فعالیت خود، نقشی اساسی و کلیدی در اقتصاد ایران داشته و البته این نقش کماکان تداوم دارد.

وی افزود: صنعت نفت نقش محوری و نخست را در اقتصاد کشور دارد و می‌تواند سبب رونق کسب‌وکار و همچنین خروج از رکود اقتصادی شود، به شرط آنکه به توانمندی‌ها و فناوری روزآمد دنیا مجهز شود. در شرایط کنونی کشورهایی را مشاهده می‌کنیم که از ذخایر انرژی از جمله نفت بی‌بهره‌اند و از نفت ما استفاده می‌کنند، اما به‌دلیل برخورداری از فناوری‌های صنعتی حتی از بسیاری از کشورهای دارای ذخایر عظیم نفت و گاز هم پیشرفته‌تر هستند، بنابراین صنعت نفت می‌تواند با توسعه فناوری و فعال کردن زنجیره ارزش افزوده، رونق بسیار زیادی در بازار کسب‌وکار و بخش خصوصی ایجاد کند و حتی می‌تواند پیشران توسعه فناوری در دیگر حوزه‌ها باشد.

الماسی به موفقیت‌های وزارت نفت در عرصه‌های مختلف اشاره و تصریح کرد: بسیار خوشبین هستیم که صنعت نفت با توجه به نقش، جایگاه و اهمیتی که در اقتصاد، علم و فناوری کشور دارد بتواند فصل تازه‌ای از سیاستگذاری و برنامه‌ریزی خود را آغاز کند. البته نشانه‌های ایجاد این فصل جدید دیده می‌شود، به‌طور طبیعی مدیران وزارت نفت از جمله مدیران باتجربه و قوی به‌ویژه در صنعت نفت و گاز هستند و با تجربه‌ای که از وزیر نفت سراغ دارم می‌توانم عنوان کنم که عزمی جدی برای توسعه فناوری صنعت نفت ایجاد شده است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: باوجود تحریم‌ها و کاهش صادرات نفت ایران، پروژه‌های متعددی در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی به بهره‌برداری رسید که این موضوع نشان می‌دهدتوسعه نفت توقف‌ناپذیر است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false