×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
علاقه گازپروم نفت روسیه به توسعه تولید نفت اقلیم کردستان عراق

وادیم یاکوولف، معاون مدیرعامل شرکت گازپروم نفت در بخش اکتشاف و تولید، در خصوص اجرای برنامه‌های این شرکت در اقلیم کردستان عراق گفت: «با وجود محدودیت‌های مربوط به ویروس کرونا، ما در سال ۲۰۲۰ پروژه‌های خود را در منطقه ادامه دادیم. چهارمین چاه در میدان سارکالا راه‌اندازی می‌شود و این کار امکان تقویت و حمایت از سطح تولید را فراهم می‌کند. امروز پس از ایجاد زیرساخت تولید، یک تجربه منحصر به فرد به دست آوردیم و با درک درستی از ویژگی‌های زمین‌شناختی، ما همچنان علاقه‌مند به کشف و توسعه در منطقه هستیم.»

تولید این شرکت در کردستان عراق از زمان آغاز تولید تجاری در میدان سرکالا به ۴ میلیون تن رسیده است.

شرکت گازپروم نفت گفت: «این شرکت به اجرای پروژه‌های اصلی تولید از جمله حفر چاه چهارم ادامه خواهد داد. آغاز به کار این چاه، میزان تولید را ۴۱۰۰ تن یا تقریباً ۳۲ هزار بشکه افزایش می‌دهد و راه‌اندازی آن برای نیمه نخست سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است.»

گازپروم نفت در اجرای دو پروژه در منطقه کردستان نقش دارد: شاکال و گرمیان. سهم گازپروم نفت در بلوک شاکال بالغ بر ۸۰ درصد است (سهام باقیمانده متعلق به دولت اقلیم کردستان است) در حالی که سهم آن در بلوک گرمیان ۴۰ درصد است. گازپروم نفت از فوریه ۲۰۱۶ مجری طرح گرمین است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false