×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
فرایند مبهم خرید کاتالیست در پتروشیمی غدیر/ خرید کاتالیست‌های فاقد کیفیت، نتیجه استفاده از نیروهای غیرمتخصص

به گزارش نفت خبر، چنین ارتباط هایی هنگامی اهمیت خود را بیشتر نمایان خواهد کرد که بدانیم بخش خرید و تدارکات نقش رابط و واسطه معتبری بین ارکان داخلی یک سازمان با بسیاری از مراکز خارج از سازمانی را نیز ایفا می‌کند.

بر اساس گزارش‌های واصله، فرایند خرید مواد در شرکت پتروشیمی غدیر دارای اشکالات و ابهامات جدی است. به طور مثال مقدار ۲۰ تن کاتاليست خريداري شده از شرکت نانو پارس اسپادانا به ارزش ۳۵ ميليارد ريال پس از تأييد واحد فني و پرداخت ۱۲ ميليارد ريال از بهاي خريد آن، به انبارهاي شرکت تحويل گرديده است. اما پس از تحویل کاتالیست مشخص شد، کاتاليست خريداري شده با مشخصات کالاي سفارش داده شده انطباق ندارد.

همچنين قابليت استفاده از ۱۲ تن کاتاليست خريداري شده از شرکت‌هاي سامان فراز قشم و جنرال فيتينگ (به ترتيب به ميزان۱۰ تن و ۲ تن) جمعا به ارزش ۶۶ ميليارد ريال به دليل عدم برخورداری از کيفيت لازم، مشخص نمي باشد. همچین در ارتباط با کاتاليست هاي خريداري شده از شرکت سامان فراز قشم به سازمان تعزيرات حکومتي طرح دعوي شده است.

تمام این موارد گویای وضعیت مبهم و دارای اشکال در پتروشیمی غدیر است و از ناآشنایی و عدم تخصص مدیران این پتروشیمی حکایت می‌کند. امری که در صورت تدوام می‌تواند در آینده به بروز مشکلات بزرگ‌تر و حاد‌تر در این پتروشیمی منجر شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false