×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
قیمت‌های نفت در سطح فعلی باقی می‌ماند

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از رویترز، ایالات‌متحده طی ماه گذشته پس از تحریم مجدد یکی از بزرگترین تامین کنندگان نفت جهان یعنی ایران، موجب افزایش نگرانی در مورد عرضه نفت در بازارهای جهانی شده است.

بازارهای نفت خام بزرگترین زیان‌های ماهیانه خود در شش ماه گذشته را در ماه می تجربه کردند که ناشی از کاهش عرضه و افزایش نگرانی به دلیل جنگ‌های تجاری و کاهش رشد اقتصادی جهانی بوده است.

این بانک بین‌المللی سرمایه‌گذاری در بیانیه خود اعلام کرد: « افزایش جنگ تجاری و تضعیف شاخص‌های فعالیت، در نهایت منجر به حساس‌تر شدن بازار نفت شده است.»

بیشتر این کاهش قیمت درنتیجه افزایش نگرانی‌ها به دلیل رشد قوی تولید ایالات‌متحده و افزایش ذخایر نفتی این کشور بوده است.

قیمت نفت امروز (دوشنبه) به پایین‌ترین حد خود در سه ماه گذشته رسید، به گونه‌ای که نفت برنت به قیمت ۶۰/۵۵ دلار و بهای نفت خام وست تگزاس نیز به ۵۲/۱۱ دلار به ازای هر بشکه کاهش یافت.

بانک سرمایه‌گذاری در گزارش خود اعلام کرد: «ما انتظار داریم که قیمت‌های نفت در ماه‌های آینده در مقیاس فعلی باقی بماند و در حد پیش‌بینی‌های سه ماهه سوم ما باقی بماند.»

در این گزارش به برخی عوامل تأثیرگذار بازار نفت از جمله افزایش تولید از جانب تولیدکنندگان ارزان قیمت ایالات‌متحده، لغو شدن محدودیت‌ها در منطقه پرمین، تغییر مقررات سازمان بین‌المللی دریانوردی در سال ۲۰۲۰، کاهش قیمت نفت و کاهش تفاضل میزان عرضه و تقاضای نفت خام ایالات‌متحده، اشاره شده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false