×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
قیمت نفت در نیمه دوم ۲۰۲۰ بالا می رود

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از بلومبرگ، شیوع ویروس کرونا و افت شدید تقاضا برای نفت پس از منتفی شدن بسیاری از سفرهای خارجی باعث کاهش قیمت نفت شده است اما به نظر می رسد، کنترل تدریجی بر این بیماری در کنار کاهش تولید نفت از سوی اوپک می توانند قیمت نفت را در نیمه دوم ۲۰۲۰ افزایش دهند.
مدیر عامل شرکت نفتی ویتول گفته است که کاهش بیشتر تولید نفت لیبی و ونزوئلا و همچنین برنامه ‌های اوپک برای کاهش تولید در آینده، کاهش ایجاد شده در تقاضا برای نفت در سال جاری را جبران خواهد کرد و باعث خواهد شد تا بازار در نیمه دوم سال جاری شرایط بهتری داشته باشد.
شرکت تجاری ویتول اعلام کرده که انتظار دارد با از میان رفتن تبعات شیوع ویروس کرونا، قیمت نفت در ادامه سال جاری افزایش یابد.
راسل هاردی، مدیر عامل شرکت ویتول گفت ۲۰۰ میلیون بشکه از تقاضای نفت جهان در سه ماهه نخست ۲۰۲۰ کاهش می یابد. این کاهش به دلیل ممنوعیت سفر به چین و همچنین افت قابل توجه فعالیت های اقتصادی در این کشور پدید آمده است.
مدیرعامل ویتول می گوید بازار با مولفه های مثبتی نیز که می تواند آثار منفی ویروس کرونا را خنثی کند مواجه است. او از کاهش تولید در لیبی و ونزوئلا مثال آورده و می افزاید که برنامه احتمالی اوپک برای کاهش بیشتر تولید نیز دلیل جدی تر دیگر برای خوش بینی به آینده بازار نفت است.
هاردی گفت: همه این فاکتورها به جبران ۲۰۰ میلیون بشکه کاهش تقاضا کمک خواهد کرد و بازار را در نیمه دوم سال جاری بهبود خواهد بخشید.
کمیته فنی اوپک طی روزهای گذشته برگزار و پیشنهاد کاهش ۶۰۰ هزار بشکه نفت در روز را داده است. پیشنهادی که البته با موافقت روسیه مواجه نشد و ابهام ها درباره آینده کاهش تولید در اوپک همچنان باقی است.
هنوز با قطعیت نمی توان گفت که افزایش احتمالی قیمت نفت در نیمه دوم ۲۰۲۰ تا چه اندازه خواهد بود. این موضوع رابطه مستقیمی با زمان کنترل جهانی ویروس کرونا دارد. در حالی که گزارش ها از کاهش شیوع این ویروس در چین خبرمی دهد اما سرعت فراگیری کرونا در سایر کشورهای جهان از جمله کره جنوبی فزونی گرفته است.
هر چه کنترل بر این بیماری سریعتر انجام شود، احتمال بازگشت قیمت نفت به زمان قبل از شیوع این ویروس و حتی پیشی گرفتن از آن وجود دارد به ویژه آن که چین و آمریکا وارد فاز نخست از توافق تجاری خود شده اند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false