×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
ماجرای بنزین مجانی در ترکمنستان

به گزارش گروه رسانه‌ای نفت خبر به نقل از کانال تلگرامی از نفت چه خبر، در این اوضاع و احوال هم که ثبت نام برای دریافت کارت سوخت المثنی آغاز شده و شایعه سهمیه بندی سوخت بیش از هر زمان دیگری بین مردم شنیده می شود، عجیب هم نیست که خبری مبنی بر رایگان بودن بنزین در ترکمنستان در فضای مجازی به طور گسترده منتشر شود و کسی هم به دنبال واقعیت موضوع نباشد. اما اصل موضوع چیست؟

در خبری که در فضای مجازی منتشر شده، آمده است که دارندگان خودرو در ترکمنستان ماهانه ۱۲۰ لیتر بنزین رایگان می گیرند. اما یک جستجوی ساده نشان می دهد که این سهمیه بنزین رایگان خودروها، از سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۴ در ترکمنستان وجود داشت و چون سیاست شکست خورده ای بود، کنار گذاشته شد. هم اکنون قیمت بنزین در ترکمنستان لیتری ۴۳ سنت است که بر مبنای دلار بازار ثانویه یعنی دلار هشت هزار تومانی معادل ۳۴۴۰ تومان و بر مبنای دلار بازار آزاد یا همان دلار ۱۲ هزار تومانی معادل ۵۱۶۰ تومان است. در مورد سهمیه برق و آب و گاز مجانی در ترکمنستان هم بد نیست بدانید همان سهمیه محدود مجانی هم بعد از سال ۲۰۱۷ میلادی حذف شده است.

باید باور کنیم که زمان سر دادن شعار مجانی بودن کالاها و خدمات سپری شده و اگر به دنبال عدالت واقعی هستیم هر کدام از دهک های جامعه باید بر اساس میزان دارایی خود هزینه خدماتی را که دریافت می کنند بپردازند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false