×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
مادورو نفت را به چین و روسیه می‌دهد

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از اویل پرایس، الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا، مدعی شده است که این کشور نفتی به ارزش ۵ میلیارد دلار را به روسیه و چین داده تا بخشی از بدهی خود به این دو کشور را تسویه کند. او همچنین افزوده است که ونزوئلا شماری از تولیدات نفتی خود را به کوبا، کشوری که از نظر سیاسی متحد نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا به شمار می آید، ارسال کرده است.
آبرامز گفته است که دولت مادورو به جای آن که درآمدهای نفتی اش را صرف خرید مایحتاج اصلی مردم کشورش کند، ترجیح داده که آن ها را برای روسیه یا چین بفرستد.
در ماه های اخیر به دنبال بروز ناآرامی های سیاسی گسترده در ونزوئلا و البته افزایش تورم، کمبود برخی از کالاهای اساسی در این کشور گزارش شده است.
آبرامز گفته که دولت ونزوئلا در مدت اخیر بیش از ۱٫۵ میلیارد دلار پول به شرکت نفتی روزنفت داده است.
در روزهای اخیر اخباری درباره کاهش میزان بدهی شرکت نفت دولتی ونزوئلا به روز نفت، غول نفتی روسیه منتشر شده بود. این اخبار نشان می داد که این میزان بدهی به زیر ۱ میلیارد دلار رسیده است.
این نماینده آمریکایی همچنین مدعی شده است که دولت ونزوئلا، نفتی به ارزش ۳ میلیارد دلار راهی چین کرده است. همچنین نفتی به ارزش ۹۰۰ میلیون دلار نیز برای کوبا ارسال شده است. مجموع ارزش این نفت های ارسالی به رقم ۵ میلیارد دلار می رسد.
آمریکا از زمان وقوع ناآرامی ها در ونزوئلا تحریم های سختی علیه نفت این کشور برقرار کرده است و این کشور ناگزیر شده است که رو به استقراض خارجی بیاورد.
مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز گفته است که اقدامات کشورهایی همچون کوبا که درصدد کمک به ونزوئلا هستند غیر قانونی است چرا که وی مدعی شده دولت نیکلاس مادورو در ونزوئلا دیگر مشروعیت ندارد.
شماری از منابع نزدیک به وزارت نفنت ونزوئلا گفته اند که این کشور برای گریز از تحریم‌های آمریکا حاضر شده است تا نفت خود را در قبال دریافت یوان چین به فروش برساند. ۴ شرکت نیز این پیشنهاد را پذیرفته اند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false