×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
ماموریت نفتی فرانسه در خاورمیانه

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از اویل پرایس، مقام های فرانسوی اعلام کردند که یک سیستم راداری را در سواحل شرقی عربستان و به قصد صیانت از تاسیسات نفتی این کشور نصب خواهند کرد.
در اواسط ماه سپتامبر، حملات پهبادی به تاسیسات نفتی در شرق عربستان باعث شد تا در نیمی از ظرفیت تولید نفت این کشور اختلال ایجاد شود. این میزان برابر بود با ۵ درصد از کل نفت تولیدی در جهان. البته عربستان پس از مدتی توانست که این ظرفیت تولید را به وضع عادی برگرداند.
امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در سخنانی خطاب به ارتش این کشور گفته که تنش های در منطقه خلیج فارس و شبه جزیره عرب در حال افزایش است و ما نیروهای ویژه را به این منطقه و به قصد ایجاد اطمینان نزد عربستان اعزام کرده ایم.
او همچنین افزوده است که از طریق ابتکاراتی با شرکای اروپایی، در حال تقویت امنیت دریایی در منطقه ای است که آن را دارای اهمیت استراتژیک خوانده است.
نصب رادار در سواحل شرقی عربستان بخشی از ماموریت نیروهای ویژه فرانسوی است که به تازگی به منطقه خاورمیانه اعزام شده اند.
از زمان خروج آمریکا از پیمان هسته ای موسوم به برجام در سال ۲۰۱۸، تنش ها در منطقه خاورمیانه به ویژه میان ایران و آمریکا افزایش پیدا کرده است. همزمان آمریکا در حال تلاش است که فروش نفت ایران را به کمترین حد خود برساند. این موضوع، اختلافات ایران و آمریکا را برجسته تر می کند.
نباید فراموش کرد که ترور ژنرال قاسم سلیمانی از فرماندهان ارشد نظامی ایران از سوی آمریکا و سپس پاسخ موشکی ایران، به اندازه کافی تنش ها را بالا برده بود تا آن اندازه که برخی از بازارها واکنش هایی متناسب با وقوع یک وضعیت جتنی را از خود نشان می دادند.
برخی دیگر از دولت های اروپایی نیز گفته اند که برای انجام شماری از اقدامات در منطقه خاورمیانه در حال ارزیابی های مختلف هستند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false