×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
مخالفان مادورو به دنبال مصادره سهام شرکت ملی نفت ونزوئلا

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از اویل پرایس، در حالیکه ماه هاست نفت ونزوئلا مورد تحریم دولت دونالد ترامپ قرار گرفته است چنانچه گروه‌ های مخالف بتوانند رای دادگاه آمریکا درباره مشروعیت صدور اوراق قرضه و سهام شرکت ملی نفت ونزوئلا را تغییر دهند فشار بسیار مضاعفی به این شرکت نفتی وارد می‌شود که در حال حاضر نیز به زحمت در حال صدور نفت خود است.

مخالفان نیکلاس مادورو قصد دارند با استناد به این که دولت آمریکا رییس مجلس ونزوئلا یعنی خوان گوایدو را به عنوان نماینده مشروع ونزوئلا به رسمیت شناخته است اقدام به تجدید نظر از رای دادگاه آمریکا کنند.
وکلای مخالفان گفته ‌اند آنها قصد دارند در لایحه خود اعلام کنند گوایدو و یا نمایندگان او تنها نمایندگان صالح برای صدور دستور انتشار اوراق قرضه و سهام برای شرکت ملی نفت ونزوئلا هستند و هر گونه اوراق دیگری که به روشی غیر از این صادر شده باشد باید به عنوان اوراق غیر قانونی ضبط و مصادره شوند.
پیشتر نیز گروه های مخالف با استدلال های مشابه متوسل به دادگاه ‌های آمریکایی شده بودند تا بتوانند حکمی مبنی بر مصادره اموال و اوراق قرضه و سهام شرکت ملی نفت ونزوئلا را به دست آورند اما دادگاه های آمریکایی با این درخواست مخالفت کردند.
مخالفان در دور جدید اقدامات حقوقی خود متوسل به دادگاه بخش جنوبی نیویورک شده‌ اند و امیدوارند که این دادگاه اعلام نماید که اوراق قرضه و سهام صادره از سوی شرکت ملی نفت ونزوئلا و شرکت های تابعه آن در آمریکا جز از طریق گوایدو و نمایندگان او قانونی نیست.
رای قبلی دادگاه های آمریکایی مبنی بر مشروعیت صدور اوراق قرضه و سهام شرکت ملی نفت ونزوئلا و شرکت‌ های تابع آن در حالی انجام می ‌شود که این شرکت‌ ها به دلیل آن که تحت تحریم آمریکا قرار گرفته اند نمی توانند سود حاصل از این سهام و اوراق را به صاحبان خود برسانند.
با وجود این شرکت ملی نفت ونزوئلا برای ایجاد اطمینان نزد سهامداران خود اعلام کرده که تمامی سود مدتی که به دلیل وجود تحریم ‌های آمریکا، امکان واریز وجه به صاحبان سهام وجود نداشته است، محاسبه شده و با اضافه کردن سود مضاعف این دوره پس از تحریم‌ ها به حساب سهامداران واریز خواهد شد.
پس از اعلام پیروزی جو بایدن در انتخابات نوامبر در آمریکا دولت ونزوئلا بلافاصله ضمن تبریک به او اعلام کرد که حاضر است باب مذاکرات جدی با دولت آمریکا آغاز کند.
تحریم های نفتی علیه ونزوئلا باعث افزایش تورم بی سابقه در این کشور شده و مادرو امیدوار است که از طریق مذاکرات فوری با بایدن علاوه بر پایان بخشی به تحریم‌های نفتی آمریکا علیه کشورش بتواند سهام شرکت ملی نفت این کشور در آمریکا را نیز آزاد کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false