×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
مرور مطالب نفتی روزنامه‌ها/ پول بابک زنجانی در جیب دو خبرگزاری

به گزارش گروه رسانه‌ای نفت خبر به نقل از کانال تلگرامی از نفت چه خبر، امروز هم كاركنان و مديريت وزارت نفت تلاش‌هاي بسياري را براي بالا بردن استعدادها و ظرفيت‌هاي اين وزارتخانه انجام مي‌دهند كه بنده به عنوان كسي كه سال‌هايي را به عنوان وزير نفت مشغول به فعاليت بودم، شهادت مي‌دهم كه كارها به بهترين وجه ممكن پيش مي‌رود. اما با توجه به مشكلات پيش روي كشور، جايگاه نفت ايران در جهان با توجه به توانمندي‌ها و استعدادهايي كه اين صنعت در كشور دارد، مناسب نيست.نكته ديگري را بايد در خصوص فرمايش جناب وزير مبني بر مورد تاييد بودن روش‌هاي فروش نفت‌ عنوان كنم. اين روش‌ها، مختص شخص وزير نيست بلكه كل مجموعه وزارت نفت براي اين روش‌ها به جمع‌بندي رسيدند. اما نكته ديگري كه در خصوص هجمه‌ها و شايعاتي كه در چند ماه اخير نسبت به وزارت نفت شدت گرفته، بيان مي‌كنم. عده‌اي سعي دارند كه وزارت نفت را ناكارآمد جلوه دهند براي اينكه يا وزير بعدي از گروه سياسي ديگري باشد يا گروه سياسي‌اي را كه بر سر كار است،ضعيف جلوه كنند. اما اين كار نمي‌تواند خدشه‌اي بر تيم اجرايي وزارت نفت وارد كند چرا كه با اين اقدامات حقوق عامه مردم ضايع مي‌شود و خلاف شوون ملت ايران است. هيچ ملتي نمي‌پسندد كه عده‌اي بخواهند با رانت و تخفيف جيب خود يا اطرافيان‌شان را پر كنند. برآيند جلسات هم‌انديشي با مسوولان يافتن راهكارهايي است كه بتوانيم با وجود فشار امريكا، درآمد نفت را وارد خزانه كرده و كشور رانجات دهيم. يافتن اين راهكارها نيز وظيفه اشخاص نيست بلكه بايد همگي در هم‌انديشي‌ها شركت كرده و نظر دهيم. اينكه برخي مي‌خواهند در اين زمينه راهكارهاي خودشان را ارايه دهند و به نوعي جانشين تصميم‌گيران شوند‌، شايسته نيست. ادامه برگزاري جلسات هم‌انديشي، وابستگي مستقيم به شخص وزير دارد. وظيفه شرعي‌، قانوني و سياسي مسوولان قبلي است كه در شرايط خطير جامعه گرد هم آيند و با بالا بردن توان انديشه‌اي، اداره كشور را بهبود بخشند.

روزنامه ایران در گزارشی با عنوان ستیز با فساد نوشت: وزیر نفت روحانی را می‌توان از چهره‌های برجسته مبارزه با فساد دانست، وزیری که از ابتدای دولت یازدهم تا امروز مقابل آنچه خود «نفت خواران» نامیده، ایستاده است.آخرین افشاگری بیژن نامدار زنگنه درباره فسادهای نفتی به ۲۲ تیرماه بازمی‌گردد. او در همایش هم‌اندیشی کارگروه ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی، با بیان اینکه عده‌ای الان به ما فحش می‌دهند که دلیلش این است که ما نمی‌گذاریم نفت کشور را ببرند، بخورند و پول آن را پس ندهند، به نفت‌خواری با برند بابک زنجانی اشاره کرد و گفت: «هر وقت اسم بابک زنجانی را می‌آورم، دو هفته در مطبوعات به ما حمله می‌شود؛ تعدادی مطبوعات جیره‌خوار بابک زنجانی و رسانه‌ها، اما من نمی‌توانم اسم وی را رها کنم. این برندِ نفت‌خواری مختص اوست و نمی‌توانم از آن بگذرم.»پیش از این اظهار نظر زنگنه، وقتی در شبکه‌های اجتماعی برخی وزیر نفت را به کم کاری در دورزدن تحریم‌ها متهم کرده و خواستار واسپاری دوباره این امر به بابک زنجانی شدند، بسیاری این اظهار نظرها را به شوخی سیاسی تشبیه کردند. اما نه فقط دیدار برخی نمایندگان با زنجانی در اوین، بلکه یافته‌های «ایران» نشان می‌دهد که نشانی‌هایی که زنگنه از خط و ربط‌های فاسد و ناسالم برخی رسانه‌ها با زنجانی داده است، بیراه نبوده است.مطابق بررسی‌های «ایران» مشخصاً دو خبرگزاری، به طور مستقیم از منابع مالی بابک زنجانی مبالغی را دریافت کرده و می‌کنند تا علیه زنگنه خبرسازی یا به زعم خودشان افشاگری کنند.

تعادل در گزارشی در مورد دیدار وزرای نفت در مورد کارنامه مسعود میرکاظمی، غایب جلسه دیروز نوشت:پرچالش مسعود میرکاظمی بود که با نمره ناپلئونی از مجلس رای اعتماد گرفت و در یکی از پربحث‌ترین اقدام‌هایش تا بهمن ماه سال ۸۹ تعداد ۲۵۰ مدیر نفتی را برکنار کرد. او آمده بود تا با شیوه‌ای متفاوت کار را پیش ببرد و آبش با تکنوکرات‌ها توی یک جوب نمی‌رفت. میرکاظمی در دوران وزارتش باید برای مشکل بی‌سابقه کمبود بنزین به دنبال تحریم واردات بنزین تصمیم می‌گرفت، دورانی که به تولید بنزین پتروشیمی منجر شد که در ادامه معاون سازمان محیط زیست آن را سرطان‌زا خواند….

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false