×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
مرکز آموزش اچ‌اس‌یی در منطقه ویژه پارس راه‌اندازی می‌شود

به گزارش گروه رسانه ای نفت خبر به نقل از شانا، سیدپیروز موسوی، مدیرعامل این سازمان در نشست با کارشناسان و سرمایه‌گذاران پروژه راه‌اندازی مرکز آموزش اچ‌اس‌یی، درباره اهمیت ساخت این مرکز در چارچوب استانداردهای بین‌المللی گفت: منطقه ویژه پارس به دلیل وجود صنایع عظیم پالایشگاهی و پتروشیمی موجود در آن به عنوان پایتخت انرژی کشور محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: پارس جنوبی به تنهایی ۷۰ درصد گاز کشور را تامین می‌کند و خوشبختانه هم‌اکنون در تولید گاز و همچنین ارزش افزوده حاصل از صنایع پتروشیمی در نقطه مطلوبی قرار داریم.

موسوی با بیان اینکه رعایت و حفـظ الزام‌های اچ‌اس‌یی یکی از اصول توسعه پایدار کشورهاست، گفت: هدف نهایی راه‌اندازی مرکز آموزش اچ‌اس‌یی، استمرار تولید و حفظ سلامت و زندگی کارکنان شاغل در صنایع نفت و گاز منطقه است که این موضوع سبب کاهش هزینه‌های تولید و بهره‌وری بیشتر خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، رویکرد پیشگیرانه را از دیگر اهداف راه‌اندازی مرکز آموزش اچ‌اس‌یی در منطقه عنوان کرد و افزود: راهبرد ما امنیت، استمرار و پایداری در تولید و تامین گاز کشور است و ضرورت دارد پس از راه‌اندازی این مرکز بر اساس یک برنامه منظم سالانه به همه کارکنان شرکت‌ها آموزش‌های لازم در زمینه اچ‌اس‌یی ارائه شود.

وی اظهار کرد: ارتقای دانش و توانمندی کارکنان در نحوه مواجهه با حوادث و استفاده از تجهیزات ایمنی، نقش مهمی در کاهش هزینه‌های تولید خواهد داشت؛ در غیر این صورت خسارت‌ها و صدمه‌های جبران‌ناپذیری بر کشور تحمیل می‌شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false