×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
ممنوعیت کار اقماری زیر ذره‌بین

با اجرای طرح جدید، سیستم ۲۳ روز کار و ۷ روز استراحت برای کارمندان برچیده می‌شود زیرا طی این طرح قرار است خانواده‌های کارکنان صنعت نفت به محل خدمت آنها نقل مکان کنند. برای مثال کارمندانی که به صورت اقماری در منطقه پارس جنوبی کار می‌کنند،  باید در آینده‌ای نه‌چندان دور خانواده‌های خود را به عسلویه یا شهرهای اطراف آن بیاورند تا زندگی تازه‌ای را آغاز کنند.

اجرای این طرح اگرچه می‌تواند معضل دوری از خانواده را برای کارمندان نفت حل کند و به توسعه مناطق عملیاتی منجر شود اما با توجه به مشکلاتی مانند آماده نبودن زیرساخت‌های کافی در شهرهای منطقه ویژه عملیاتی پارس، شرایط آب و هوایی منطقه‌ای خاص و معضل آلودگی ناشی از مشعل‌های گاز در عسلویه، به نظر می‌رسد وزرات نفت راه دشواری در اسکان خانواده‌های کارکنان نفت در مناطق عملیاتی پیش رو دارد.

با این حال امیر طالبیان، مشاور اجتماعی وزیر نفت در گفتگو با «از نفت چه خبر» تاکید می‌کند که طرح ممنوعیت کار اقماری بعد از انجام تحقیقات و بررسی‌های فراوان و با توجه به خواست کارکنان وارد فاز اجرایی شده است. طالبیان سیاست‌گذاری جدید وزارت نفت در خصوص وضعیت کارکنان نفت را معطوف به تقویت بنیان خانواده می‌داند و عقیده دارد کار اقماری زندگی خانوادگی کارکنان را با معضلات فراوانی مواجه کرده است.

در طرح ممنوعیت کارهای اقماری، به خانه‌دار شدن کارمندان و توقف شهرک‌سازی از سمت وزارت نفت تاکید شده است. به عقیده مشاور اجتماعی وزیر نفت، زندگی در شهر‌ک‌ها علاوه بر جدا کردن کارکنان نفت از محیط محلی پیرامون، آنها را از فکر خانه‌دار شدن و یک زندگی طبیعی دور کرده است. با توجه به این شرایط و بر اساس تحقیق‌های انجام شده وزارت نفت به سه سیاست‌گذاری جدید دست یافت. این سه سیاست به گفته طالبیان شامل حذف تدریجی زندگی اقماری و جایگزینی آن با زندگی در محل کار به همراه خانواده، توقف ساخت شهرک‌های سازمانی به منظور جلوگیری از ایجاد فاصله و تضاد اجتماعی میان کارمندان نفت و مردم محلی و نهایتا توقف ساخت خانه‌های سازمانی است. آنطور که طالبیان می‌گوید، سیاست آخر به این علت از سمت وزارت نفت در پیش گرفته شده است که کارکنان خود به فکر خانه‌دار شدن باشند.

 

اولویت‌های اجتماعی یک طرح

به گفته مشاور امور اجتماعی وزیر نفت، هدف نخست وزارت نفت از ممنوعیت کارهای اقماری نخست بحث اجتماعی بوده و بحث اقتصادی اولویت نداشته است. او در این زمینه می‌گوید: ما در صنعت نفت بحث تولید مستمر را داریم و بنا نیست بعد از چند سال تولید از منطقه خارج شویم زیرا برآوردها حاکی از آن است که مخازن نفت و گاز ما برای ۱۰۰ سال قابلیت تولید دارند بنابراین برای حضوری طولانی‌مدت در مناطق تولید نفت و گاز باید یک زندگی مسالمت‌آمیز با مردم منطقه داشته باشیم.

 

صرفه‌های اقتصادی در جیب کارکنان نفت

به گفته معاون امور اجتماعی وزیر نفت اگرچه ممنوعیت کار اقماری برای کارکنان نفت با هدفی اجتماعی ابلاغ شده است اما صرفه‌های اقتصادی نیز دارد. طالبیان در این زمینه می‌گوید: کار اقماری هزینه‌های زیادی مانند حمل و نقل، تامین خوراک و اقامت دارد در حالیکه اگر اقماری به روزکار تبدیل شود احتمالا فقط هزینه حمل و نقل باقی می‌ماند زیرا امکان اسکان در نزدیکی برخی مناطق صنعتی وجود ندارد و محل زندگی کارکنان باید با فاصله‌ای چند کیلومتری از این مناطق باشد.

«منابع حاصل از صرفه‌جویی‌های صورت گرفته از طرح ممنوعیت کار اقماری در راستای توسعه پایدار هزینه می‌شود.» طالبیان با اشاره به این نکته ‌می‌گوید: توسعه پایدار به این معنا است که همکاران ما خانه‌دار شوند یعنی بعد از چند سال کار در یک منطقه اگر قصد جابجایی نیز داشتند حداقل مالکیت یک خانه را در اختیار دارند. لامرد، پارسیان، جم،  کنگان، عسلویه از جمله مناطقی هستند که به گفته طالبیان کارکنان نفت می‌توانند در آنجا خانه‌دار شوند. او در توضیح بیشتر می‌گوید: به محض اینکه همکاران مراجعه کنند و تقاضای خروج از کار اقماری را مطرح کنند تسهیلاتی ویژه بدون در نظر گرفتن سابقه کار در اختیار آنها قرار داده می‌شود تا بتواند خانه‌ای برای خود تهیه کند.

این تسهیلات قرار است از دو طریق در اختیار کارکنان نفت قرار گیرد. روش نخست اعطای «ودیعه مسکن» است که به گفته مشاور وزیر نفت در امور اجتماعی، میزان آن اخیرا از ۱۵ میلیون تومان به ۶۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. روش دیگر پرداخت «وام ساخت» است. برای پرداخت این وام با بانک‌ها صحبت شده تا افرادی که مایل به خروج از کار اقماری هستند بتوانند با دریافت این وام بتوانند در فرآیند ساخت هم ورود کنند. در کنار این تسهیلات، اضافه حقوقی نیز برای کارمندانی که از کار اقماری خارج شده‌اند در نظر گرفته شده است تا پرداخت اقساط برای آنها آسان‌تر صورت گیرد.

 

اجرای طرح تا پایان امسال

این مزایا اما برای افرادی است که داوطلب خروج از کار اقماری هستند. طالبیان تاکید می‌کند برخی کارکنان نفت همین حالا به شکل داوطلبانه در حال تبدیل کار خود به روزمزد هستند. اما افرادی که نمی‌خواهند از کار اقماری خارج شوند باید برای خود خانه‌ای در منطقه تهیه کنند و به گفته طالبیان «مشکلاتشان را خودشان حل کنند زیرا شرکت نمی‌تواند امکاناتی به منظور تردد و اسکان برای آنها تهیه کند.» این طرح تا پایان امسال اجرایی خواهد شد اما روند آن به مرور اتفاق خواهد افتاد تا کارکنان آمادگی کافی داشته باشند.

تمدن‌سازی روی آلودگی‌ها  

بحث آلودگی آب، خاک و هوا در منطقه پارس جنوبی در حالی یکی از چالش‌های بزرگ پیش‌روی طرح ممنوعیت کار اقماری است که طالبیان عقیده دارد تجربه‌های قبلی نشان می‌دهد خانواده‌ها می‌توانند بدون مشکل در نزدیکی مناطق صنعتی زندگی کنند. او به پالایشگاه فجر در شهر جم اشاره می‌کند که از حدود ۵۰ سال قبل خانواده‌های کارکنان این پالایشگاه را در اطراف خود اسکان داده است. با این حال شرایط هوا در تمام منطقه پارس جنوبی یکسان نیست و در برخی مناطق شدت آلودگی بیشتر و در برخی مناطق کمتر است.

مشاور وزیر نفت در امور اجتماعی در ادامه می‌گوید: همه کارکنان صنعت نفت در شهر عسلویه کار نمی‌کنند. تنها سازمان منطقه ویژه است که در منطقه عسلویه تمرکز دارد اما فازهای پالایشگاهی در گستره استان بوشهر پراکنده هستند بنابراین لزومی ندارد همه همکاران در شهر عسلویه یا نخل تقی یا بیدگل مستقر شوند.

طالبیان در حالی به پراکندگی طرح‌های پالایشی اشاره می‌کند که به نظر می‌رسد وزارت نفت در قبال سلامت کارکنان و خانواده‌های آنان و مردمان محلی در منطقه عسلویه، هرچند تعدا آنها اندک باشد، مسولیتی سنگین و تاریخی بر عهده دارد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false