×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
منتظر کاهش ۲ دلاری نفت باشید

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از رویترز، بیش از ۱۰۰ نفر در اثر ویروس کرونا در چین جان سپرده اند و ۴ هزار نفر نیز به این بیماری مبتلا شده اند. این آمار و ارقام باعث شده تا مقامات دولتی در چین اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار داده، محدودیت های تردد وضع کرده و تعطیلات سال نوی چینی را به قصد جلوگیری از شیوع ویروس افزایش دهند.

بانک بارکلیز گفته که این اوضاع باعث خواهد شد که نفت برنت ۲ دلار کاهش پیدا کرده و به ۶۲ دلار در هربشکه برسد. نفت وست تگزاس اینترمدیت نیز با همین کاهش به ۵۷ دلار در هر بشکه خواهد رسید.

بارکلیز گفته است تاثیرات توامان این ویروس بر نفتی که در صنعت حمل و نقل به کار می رود باعث می شود که در سه ماهه نخست سال جاری ۰٫۲ میلیون بشکه نفت در روز کاهش مصرف رخ دهد.

این بانک در گزارشی نوشته است اگر مسافران هوایی در چین در نیمه نخست سال جاری با همین نسبت کاهش پیدا کند احتمالا مصرف نفت نیز ۳۰۰ هزار بشکه در روز کم می شود.

این در حالی است که از برخی دیگر از کشورها همچون استرالیا و آلمان نیز خبر می رسد که مواردی از این ویروس مشاهده شده است.
این گزارش می افزاید این وضعیت سبب خواهد شد تا اوپک و متحدانش به دلیل کاهش تقاضا ناچار به اتخاذ رویکردهای جدیدی به قصد حفظ ثبات در بازار شوند.

با همه این ها این بانک گفته است که تاثیرات منفی ویروس کرونا بر اقتصاد جهان کم تر از شیوع ویروس سارس در سال ۲۰۰۳ خواهد بود چرا که به نظر می رسد ویروس جدید در قیاس با ویروس قبلی و به دلیل اتخاذ اقدامات مناسب کمتر کشنده باشد.

بارکلیز در تشریح وضعیت آینده نفت به موضوع تنش میان ایران و آمریکا نیز پرداخته و گفته است که این موضوع می تواند یک خطر ژئوپلتیک برای عرضه جهانی نفت باشد. به گفته این بانک، افزایش تدریجی این تنش به همراه بحران سیاسی در لیبی که در اثر محاصره تاسیسات نفتی این کشور پدید آماده است می تواند تولید و عرضه نفت در جهان را متاثر کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false