×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
منتفی شدن برگزاری اجلاس زودهنگام

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از بلومبرگ، در هفته های گذشته عربستان تمام تلاش خود را کرد تا این سازمان ۲۳ عضوی برای بررسی اثرات ویروس کرونا بر بازار نشست زودهنگام برگزار کند؛ وزیر نفت عربستان، شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز بازار نفت را به خانه ای آتش گرفته تشبیه کرد.

روسیه، مهمترین شریک اوپک، در اتحادی موسوم به اوپک پلاس، در برابر این ابتکار سعودی مقاومت کرد و گفت زمان بیشتری برای تاثیر ویروس کرونا بر بازار نیاز است. حالا با پخش شدن دعوتنامه ها مشخص می شود که ابتکار عربستان به جایی نرسیده است.

اوایل همین ماه که امکان برگزاری نشست زودهنگام بالاگرفته بود، چرا که کمیته فنی اوپک با برگزاری سه اجلاس فشرده در مقر این سازمان در وین به این نتیجه رسیده بود که باید ۶۰۰ هزار بشکه دیگر از تولید کاست تا تاثیر کرونا را خنثی کرد. این سازمان در حال حاضر نیز به شکل توافقی ۲ میلیون بشکه در روز زیر توان تولیدی خود عمل می کند تا بازار را در حالت تعادل نگه دارد.

با این حال پیشنهاد برای کاهش بیشتر تولید تاکنون جوابی از سوی روسیه دریافت نکرده است؛ یکی به این دلیل که این کشور به نسبت تولیدکنندگان خلیج فارس از قیمت پایین آسیب کمتری می بیند. حالا تجار نفت باید تا ماه مارس منتظر بمانند تا ببینند آیا برنامه جدیدی در دستور کار اوپک هست یا نه.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false