×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
نشانه‌هایی از خاتمه جنگ تجاری آمریکا و چین «تثبیت نفت ۶۵ دلاری»

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از بلومبرگ، کلودیو دسکالزی، مدیر شرکت نفتی ایتالیایی انی گفته است که توافق نسبی تجاری میان آمریکا و چین می تواند بازار نفت را به دوره ای از اثبات وارد کند.
او گفته است که به دو دلیل پیش بینی می کند که قیمت نفت در سال ۲۰۲۰ در حد فاصل ۶۰ تا ۶۵ دلار در هربشکه تثبیت شود. دستیابی به توافق تجاری میان پکن و واشنگتن و در نتیجه کاسته شدن از جنگ تجاری این دو ابرقدرت اقتصادی و توافق اعضای اوپک برای کاستن از حجم تولیداتشان دو عاملی است که به اعتقاد او باعث تثبیت قیمت نفت در سال آینده خواهد شد.
اعضای اوپک در جدیدترین نشست خود تصمیم گرفته اند که ۵۰۰ هزار بشکه نفت دیگر از تولیدات خود بکاهند. همچنین عربستان قصد دارد تا با نظارت بیشتر مانع از آن شود که اعضای این سازمان نفتی بیشتر حد مجاز خود نفت روانه بازار کنند.
قیمت شاخص نفت خام برنت در سال جاری میلادی بین پایین ‌ترین میزان آن به قیمت ۵۲٫۵۱ دلار در هر بشکه در روز دوم ژانویه و بالاترین حد آن یعنی قیمت ۷۵٫۶۰ دلار در هر بشکه در بیست و پنجم آوریل در نوسان بوده است.
نفت خام برنت در روز جمعه در لندن ۶۵٫۲۲ دلار در هر بشکه معامله شد. اوپک و متحدانش در قالب ائتلافی که به آن اوپک پلاس گفته می شود، در صدد آن هستاند تا بتوانند با کاهش تولید، مازاد عرضه نفت را که در اثر افزایش تولید نفت شیل آمریکا و برخی دیگر از تولیدکنندگان غیر اوپکی پدید آمده است، کنترل کند.
دسکالزی همچنین گفته است: «قیمت گاز طبیعی مایع در کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی نزدیک به هم شده و در پایین ترین سطح قرار دارد. با وجود دشواری پیش بینی قیمت گاز طبیعی مایع، من آن را بسیار پایین پیش ‌بینی می‌ کنم.»
او همچنین به توسعه فهعالیت های شرکت انی در خاورمیانه اشاره کرد و خبر داد که این شرکن به همراه شرکایش یعنی شرکت های توتال و نواتک حفاری و استخراج در حوزه نفتی بلوک ۴ لبنان را در سه ‌ماهه ‌ی اول یا دوم ۲۰۲۰ آغاز می کنند.
او همچنین گفته است که کار فعالیت در حوزه نفتی لیبی که موقتا متوقف شده بود دوباره از سر گرفته خواهد شد. این موضوع می تواند به مازاد عرضه نفت در بازار کمک کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false