×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
نفت در روزنامه‌های امروز/ زنگنه: راهی جز سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین نیست

به گزارش گروه رسانه ای نفت خبر به نقل از کانال تلگرامی از نفت چه خبر، روزنامه مردم‌سالاری نیز به موضوع اخیر پرداخته و در گزارشی با تیتر « چراغ سبز دولت برای سهمیه‌بندی بنزین» نوشته است: « وزیر نفت با تاکید بر این‌که برای ساماندهی وضعیت سوخت در کشور راهی به جز سهمیه‌بندی و افزایش قیمت وجود ندارد، اظهار کرد: افزایش قیمت سوخت تا میزانی که مردم تحمل کنند، منطقی است.بیژن نامدار زنگنه در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران با بیان مطلب فوق درباره سرنوشت سهمیه‌بندی سوخت و طرح مطالبی از سوی برخی از نمایندگان مبنی بر این‌که وزیر نفت در این زمینه رویکرد مخالفی داشته است با تاکید بر این‌که من در این زمینه به هیچ وجه رویکرد مخالفی نداشتم، گفت: روز یکشنبه نمایندگان در کمیسیون تلفیق برای چندین سناریوی مختلف درباره‌ی سهمیه‌بندی سوخت رأی‌گیری کردند اما هیچکدام رأی نیاوردند.وزیر نفت در پاسخ به این پرسش که آیا این اتفاق به معنای آن است که بنزین دیگر سهمیه‌بندی نمی‌شود، ادامه داد: هنوز نمی‌دانم که چه خواهد شد.زنگنه در پاسخ به این پرسش که اگر سهمیه‌بندی سوخت اجرایی نشود برنامه وزارت نفت برای ساماندهی وضعیت سوخت چیست، تصریح کرد: برای ساماندهی سوخت راهی جز سهمیه‌بندی یا افزایش قیمت سوخت وجود ندارد».

«پاسخ‌های زنگنه به افکار عمومی» نیز تیتر روزنامه تعادل است. در این گزارش می‌خوانیم: « بیژن زنگنه وزیر نفت ایران در نخستن واکنش به نامه‌ای منتسب به ۷۲ نماینده مجلس که اتهاماتی را علیه وزارت نفت و شخص وزیر مطرح کرده است عنوان کرد: «مطالبی که در نامه نمایندگان منتشر شد اتهام بود، اما فعلاً بنا داریم تا جواب افکار عمومی را بدهیم.» عصر روز سه‌شنبه نامه‌ای روی خروجی برخی رسانه‌های جریان اصولگرا قرار گرفت که منتسب به ۷۲ نماینده مجلس بوده و خطاب به سران ۳ قوه نوشته شده بود. این نامه ابتدا با فهرست امضاکنندگان انتشار یافت اما با گذشت چند ساعت، خبرگزاری‌های جریان اصلی فهرست امضا‌کنندگان را از خبر حذف کردند. مضمون اصلی نامه را می‌توان زیر سوال بردن عملکرد وزارت نفت در قبال قراردادهای خارجی با کشورهای مختلف خلاصه کرد. در این نامه برخی ادعاها مطرح شده بود که تاکنون چیزی در خصوص آن شنیده نشده بود.برای مثال در بخشی از این نامه ادعا شده است که عراق پیشنهاد توسعه و صادرات مشترک میادین نفتی مشترک با ایران را داده است اما وزارت نفت ایران از پذیرفتن این پیشنهاد امتناع ورزیده است».

دنیای اقتصادی گزارشی بر مبنای یک تحلیل از فارین پالیسی دارد. تیتر این گزارش «معمای تحریم همزمان ایران و ونزوئلا» است و اینگونه شروع می‌شود: « نشریه فارن پالیسی با تاکید بر هزینه استراتژیک اعمال تحریم‌های نفتی ونزوئلا برای واشنگتن می‌نویسد: اعمال تحریم بر صنعت نفت ونزوئلا به‌همراه تحریم‌های ایران می‌تواند تا حد زیادی موجب نگرانی نسبت به قیمت جهانی نفت در سال ۲۰۱۹ شود. این موضوع می‌تواند موجب افزایش قیمت‌ها تا فصل دوم ۲۰۱۹ شود. کاخ‌سفید اکنون باید تصمیم بگیرد که تا چه میزان قصد دارد صادرات نفت ایران را کاهش دهد. تحریم‌های نفتی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بر ونزوئلا اعمال کرده است را می‌توان جدی‌ترین تلاش از جانب واشنگتن دانست تا رژیم مادورو را با به صفر رساندن درآمد‌های نفتی وادار به سرنگونی کند. اما چنین اقدامی می‌تواند هزینه‌ای استراتژیک برای واشنگتن درپی داشته باشد. دور جدید تحریم‌های آمریکا که موجب خارج شدن بخش عمده‌ای از نفت ونزوئلا از بازارهای جهانی خواهد شد سخت‌تر شدن اعمال محدودیت بر فروش نفت ایران به‌واسطه تحریم‌ها را درپی دارد که قرار است از بهار سال‌جاری تشدید شود».

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false