×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
نفت ۲۰ دلار می شود/ اثرات کرونا موجب فروپاشی اوپک پلاس شد

به گزارش گروه انرژی نفت خبر، این امر به دلیل فشار همچنان موجود ویروس کرونا بر تقاضای نفت است. جفری کوری از این بانک روز سه شنبه برای مشتریان نوشت: “کم شدن تقاضا در اقصی نقاط دنیا بی سابقه است.” گلدمن می گوید تقاضای نفت به دلیل کم شدن مسافرت و لطمه دیدت دیگر بخش های اقتصاد تقاضای نفت ۸ میلیون بشکه در روز کم شده است.

بنا به تشخیص این بانک وست تگزاس اینترمدیت و برنت در سه ماهه دوم امسال هر دو حول و حوش ۲۰ دلار معامله خواهند شد.

گلدمن در هفته های اخیر بارها پیش بینی خود از قیمت نفت را تغییر داده است. پیش از این و با فروپاشی اتحاد اوپک این بانک پیش بینی کرده بود WTI به قیمت ۲۹ دلار برسد و برنت ۳۰ دلار معامله شود.

در گزارش این بانک آمده است: “گرچه وسوسه کننده است که اثرات شوک آور کرونا بر تقاضای بازار نفت و ‘جنگ قیمت’ را رویدادهای جدا از هم در نظر بگیریم، تاکید ما بر این است که راهکار پیگیری سهم از بازار صرفا اثر دست دوم ویروس کرونا است که تا نهایت امکان تقاضا را کاهش داد و بازار را به سمتی برد که بسیار از عرضه جهانی فاصله دارد.”

گلدمن همچنین می نویسد اثر کرونا بر بازار احتمالا بسیار بدتر از چیزی است که تصور می شد؛ حتی بدتر پیش بین های یک ماه پیش. هم برای مواد خام و اولیه و هم برای بازار سهام.

در نهایت این گزارش می نویسد در بلند مدت قیمت های پایین به بازگشت تعادل به بازار می انجامد: “صنعت نفت احتمالا در موقعیت بسیار سلامت تری برخواهد خواست هنگامی که خیل شرکت های زامبی طور که وزن مرده اشان بر بازار است از بازار خارج شوند.”

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false