×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
نگرانی از ایجاد رکود گسترده در صنعت شیل

مترجم: محسن داوری
به گزارش گروه انرژی نفت خبر به نقل از اویل پرایس، مدیران صنعت شیل ایالات‌متحده همواره از هزینه پایین تولید خود سخن می‌گویند. بدین ترتیب به سرمایه‌گذاران این اطمینان داده می‌شود که حتی با کاهش قیمت نفت نیز قادر به تداوم فعالیت هستند.
داده‌های جدید نشان می‌دهد که صنعت شیل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ میلادی به دلیل سقوط قیمت نفت با رکود چشمگیری روبرو شده است.
مطالعه انجام شده توسط بانک ذخیره فدرال دالاس نشان می‌دهد که در اواخر سال گذشته میلادی، شاهد رکود در توسعه نفت شیل بوده‌ایم.
شاخص فعالیت‌های تجاری در این دوره نسبت به فصل سوم با کاهش روبرو شده و این شرکت‌ها سودآوری کمی داشته‌اند.
بر اساس این گزارش، تولید نفت و گاز شیل در این دوره کاهش پیداکرده و شاخص‌های میزان حفاری و تعداد کارکنان با افول روبرو گردیده است.
دو غول خدمات سرچاهی هالیبرتون و شلمبرژر نیز از کاهش بازار خدمات فنی در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ میلادی خبر داده‌اند. در ایالت‌های دارای منابع شیل، محدودیت خطوط لوله و موانع بهره‌برداری بهینه از چاه‌ها همراه با کاهش بودجه وجود دارد. با رکود در بازار نفت و افت قیمت‌ها، شاهد کند شدن عملیات تولید از منابع شیل بوده‌ایم.
رکود کنونی نشان می‌دهد منابع نفت شیل همچنان به نوسان قیمت‌ها حساسیت دارد. با سقوط قیمت نفت در سال گذشته، بازار حفاری و خدمات سرچاهی کوچک‌تر شده است.
در گزارش بانک ذخیره فدرال دالاس ۵۳ درصد پاسخ‌دهندگان اعلام کرده‌اند با کاهش قیمت نفت، شاهد افول میزان سرمایه‌گذاری در طرح‌های اکتشاف و تولید منابع شیل در سال ۲۰۱۹ میلادی خواهیم بود.
۱۵ درصد آنها نیز اعلام کرده‌اند هنوز برای تصمیم‌گیری زمان باقی‌مانده است. ۳۱ درصد آنان هم اعلام کرده‌اند این کاهش قیمت‌ها بر توسعه صنعت شیل تأثیری ندارد.
در آخرین هفته سال گذشته میلادی، تعداد دکل‌های حفاری در سازندهای شیل ۸۸۵ دکل بوده است. هرچند برای مشاهده تأثیر کاهش قیمت‌ها بر تعداد دکل‌ها باید ماه‌ها انتظار کشید.
تحلیلگران بازار معتقدند با کاهش قیمت نفت دبلیو تی آی به کمتر از ۵۰ دلار صنعت شیل با مشکلات زیادی برای بقا روبرو خواهد بود، اتفاقی که می‌تواند به تلاش بیشتر برای افزایش کارایی و کاهش هزینه‌ها منجر شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false