×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
همراهی ناخواسته آمریکا با اوپک

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از بلومبرگ، تولید نفت در آمریکا همچون عربستان و روسیه به شدت افت کرده و این کشور ناخواسته در حال کمک به ایجاد توازن میان عرضه و تقاضا در بازار نفت است.
آخرین گزارش انتشار یافته از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می‌دهد که تولید نفت در این کشور در حال حاضر چیزی حدود ۱۱.۶ میلیون بشکه در روز است. این بدان معناست که تولید نفت در آمریکا بین ۱.۲ تا ۱.۴ میلیون بشکه در روز یعنی حدود ۱۰ درصد کمتر از میزان تولید نفت در پایان زمستان به شمار می آید.
اوپک و متحدانش در ماه گذشته و بعد از مناقشه های بسیار به این توافق رسیدند که ۲۲ درصد از تولید خود را کاهش دهند. جدیدترین آمارها می ‌گوید که کشور های همچون عربستان به سرعت و شدت میزان تولید نفت خود را کاهش داده اند. عراق نیز که همواره به دلیل رعایت نکردن سقف تعهداتش مورد انتقاد اعضای اصلی اوپک قرار داشت به همین شکل رفتار کرده است.
کاهش تولید نفت در آمریکا در حالی است که دونالد ترامپ به این موضوع علاقه ای ندارد و می کوشد تا افزایش قیمت نفت به هزینه دیگر کشورها انجام شود.
همچنین جدیدترین آمارها از میزان چاههای حفر شده در این کشور نشان می‌دهد که رکود در بازار نفت باعث شده تا انگیزه ها برای کشف بیشتر نفت نیز در این کشور رو به سقوط گذارد. در حال حاضر میزان حفر چاه در آمریکا به رقم سال ۲۰۱۶ یعنی سالی که نوع دیگری از رکود بر بازار نفت حاکم شده بود، بازگشته است. این در حالی است که تحلیل های موسسه گلوبال انرژی می گوید احتمالاً میزان تولید نفت در آمریکا در قیاس با زمستان تا ۳ میلیون بشکه کاهش داشته باشد.
بازار نفت از اوایل زمستان و به دنبال گسترش ویروس کرونا با وخامت بی سابقه ای رو به رو شده است. اگرچه برخی تحلیل ها از بازگشت بازار نفت در ماه های آینده خبر می دهند، اما ادامه رکود اقتصادی به احتمال زیاد باعث خواه شد تا نیمه دوم سال ۲۰۲۰ نیز وضعیت مشابهی را پشت سر گذارد.
محمد بارکیندو، دبیر کل اوپک به تازگی اظهار امیدواری کرده است که نفت بدترین بحران خود را پشت سر گذاشته باشد. اما آنچه که محل تردید است، به این نکته بازمی گردد که دقیقا چه زمانی نفت به ریل رشد خود باز خواهد گشت.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false