×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
همکاری نفتی عربستان و روسیه تداوم می‌یابد

مترجم: عارف صفی پور
به گزارش گروه انرژی نفت خبر از اویل پرایس، وزیر دارایی روسیه به تازگی اعلام کرده بود که روسیه می‌تواند با خروج از توافق اوپک، برای کسب سهم خود در بازار نفت، با امریکا مبارزه کند، حتی اگر این کار منجر به کاهش قیمت نفت شود. این بیانیه موجب ایجاد ترس در بازار نفت شد که توافق روسیه با اوپک متهم در آستانه متوقف شدن است.

ابراهیم المحنا، مشاور وزیر انرژی عربستان سعودی در نشست بین‌المللی نفت در پاریس گفت: «همکاری بین روسیه و عربستان سعودی ادامه خواهد یافت. این هسته اصلی همکاری اعضای اوپک پلاس است و انتظار دارد که بازار نفت به خوبی متعادل شود.»

روسیه همچنان باید تولید نفت خود را کاهش دهد تا به مقداری که با اعضای اوپک توافق کرده برسد. در حالی که روسیه پیش از این، ناتوانی خود را برای کاهش سریع تولید و رساندن آن به سطح توافق اوپک عنوان کرده بود، اعلام کرد که تا پایان ماه مارس یا اوایل ماه آوریل (اسفند یا فرورودین‌ماه) به این سطح می‌رسد.

تولید نفت خام روسیه در ماه آوریل روزانه ۱۱/۲۴ میلیون بشکه بود که هنوز بیشتر از میزانی است که به آن وعده داده بود. قرار بود که روس‌ها تولید نفت خود را در سطح ۱۱/۱۹۱ میلیون بشکه در روز برسانند.
هرچند که این همکاری ادامه دارد، اما روسیه و عربستان سعودی اغلب در مذاکرات عمومی که در رابطه با ایجاد تعادل در بازار نفت مطرح می‌شود، با یکدیگر مخالف هستند و باید ببینیم در زمان بررسی مجدد این توافق، واکنش آنها چگونه خواهد بود. در حال حاضر، قرارداد فعلی تولید اعضای اوپک پلاس، در ماه ژوئن (خردادماه) به پایان خواهد رسید و دوباره اعضا در مورد اینکه آیا توافق اوپک برای بعد از ماه ژوئن نیز تداوم خواهد یافت یا خیر، به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.
امضاکنندگان این توافق اکنون انتظار دارند که بسیاری از متغیرهای ژئوپلیتیک، خصوصاً اختلالات عرضه در لیبی، ایران و ونزوئلا مورد توجه قرار گیرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false