×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
واردات نفت چین از ایالات‌متحده دوباره به صفر رسید

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از فوربس، پس از روز ۱۵ ماه دسامبر یعنی روزی که ترامپ وعده داد بدون هیچ توافقی، تعرفه‌هایی را برای واردات کالاهای چینی اعمال کند، این دومین نشانه از نقش چین در جنگ تجاری با ایالات‌متحده است و نشان می‌دهد که این کشور سخت تلاش می‌کند تا فشار این جنگ تجاری به هر دو طرف وارد شود.

اولین باری چین که در این جنگ تجاری نقش خود را ایفا کرد، سقوط خرید سویای این کشور از ایالات‌متحده در ماه اکتبر بود که با روال انجام مبادلات درگذشته مطابقت نداشت.

البته، ایالات‌متحده نیز با اعمال تعرفه‌های واردت، فشار خود را علیه چین اعمال می‌کند. صادرات نفت ایالات‌متحده به چین پیش از جنگ تجاری، بازار بسیار مهمی بوده است.

چین که اکنون بزرگترین واردکننده نفت جهان است، سال گذشته و پس از آغاز جنگ تجاری، به منظور تلافی کردن اقدام آمریکا، نفت مورد نیاز خود را از سایر کشورها وارد کرد و آمریکا را از لیست کشورهای تامین کننده نفت چین حذف کرده است.
سال گذشته، چین رتبه سوم خریداران نفت آمریکا را در اختیار گرفته بود و ۱۱ درصد از کل نفت صادراتی ایالات‌متحده به این کشور اختصاص پیدا می‌کرد.

هنگامی که چین، به عنوان بزرگترین واردکننده نفت جهان، واردات از آمریکا را متوقف کرد، بیشتر نفت مورد نیاز خود را از طریق عربستان سعودی و روسیه وارد کرده است.

در سال جاری میلادی، چین ۵٫۲ درصد از کل صادرات نفت ایالات‌متحده را به خود اختصاص داده و در رتبه هفتم قرار گرفته است.

این اولین باری نبود که صادرات نفت ایالات‌متحده به چین در سال جاری به صفر می‌رسد. هنگامی که در ماه ژانویه هیچ نفتی را از ایالات‌متحده وارد نکرد، در واقع پنجمین ماه از شش ماه گذشته را هیچ نفتی از این کشور وارد نکرده است.
با این حال، از فوریه تا سپتامبر سال جاری، مقداری از نفت ایالات‌متحده به چین صادر شد ، اگرچه فقط در ماه می ارزش آن بالغ بر ۵۰۰ میلیون دلار بود اما این مقدار تقریبا پایین‌ترین مقدار از ماه می سال ۲۰۱۸ به شمار می‌رود و در ماه اکتبر، تمام محموله‌ها متوقف شد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false