×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
وزیر انرژی عربستان: کاهش بیشتر تولید در نشست بعدی اوپک بررسی می‌شود

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از رویترز، عبدالعزیر بن سلمان آل سعود، وزیر انرژی عربستان سعودی می گوید که در نشست بعدی اوپک که قرار است در ابتدای ماه مارس برگزار شود، همه گزینه ها از جمله کاهش تولید بیشتر روی میز مذاکره قرار دارد.
با وجود این، او افزوده است که هنوز زود است که درباره گزینه کاهش بیشتر چانه زنی شود و از اعضا بخواهیم به این سمت گام بردارند.
او همچنین گفته است که توازنی میان عرضه و تقاضا برای نفت در ماه های ژانویه و فوریه ندیده است و به همین دلیل اوپک باید به صورت عینی و دقیق این موضوع را بررسی کند که آیا نیاز به کاهش بیشتر تولید وجود دارد یا خیر.
اوپک در آخرین نشست خود در ماه دسامبر تصمیم گرفت تا برای ایجاد ثبات در بازار نفت، ۵۰۰ هزار بشکه نفت دیگر از تولیدات روزانه خود بکاهد.
با وجود آن که عربستان نسبت به عدم رعایت سقف مجاز تولید از سوی برخی از اعضای اوپک از جمله نیجریه و عراق اعتراض دارد اما در جریان نشست دسامبر متعهد شد که کاهش ۵۰۰ هزار بشکه نفت را خود متقبل شد.
عراق و نیجریه نیز پذیرفته اند که بیش از پیش به سقف مجاز تولید وفادار باشند. با توجه به بازگشت احتمالی نفت لیبی به بازار، ضرورت کنترل عرضه نفت برای اوپک بسیار محسوس است..
وزیر انرژی عربستان گفته است که هدف اصلی اوپک پلاس این است که میزان ذخایر فصلی نفت را در نیمه نخست سال جدید کاهش دهد. به گفته او این موضوع می تواند نقش قابل توجهی در توازن بازار بازی کند.
قرار است نشست بعدی اوپک در روزهای ۵ و ۶ مارس برگزار شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false