×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
وزیر نفت روسیه تغییر نمی کند

به گزارش گروه انرژی نفت خبر به نقل از اس.اند.پی گلوبال، نواک نقش اصلی را در اتحاد مسکو با اوپک داشته است. انتصاب دوباره او نشان می‌دهد که احتمالا استراتژی اوپک پلاس کرملین ادامه یابد. سیلوانوف نیز تاثیر قابل توجهی در سیاست مالیات دارد، به طوری که نفت و گاز بیش از ۴۰ درصد درآمد بودجه روسیه در سال ۲۰۱۹ را تشکیل می‌دهد.

از سوی دیگر تحلیلگران تغییرات پیشنهادی پوتین در قانون اساسی را به عنوان دلیلی می‌بینند که احتمالا موجب می‌شود تا او پس از پایان دوران ریاست جمهوری‌اش در سال ۲۰۲۴ قدرت قابل توجهی را بر سیاست انرژی برای خود حفظ کند.

پل شلدون، مشاور ارشد ژئوپلوتیک در اس.پی گلوبال در اینباره می‌گوید: «پوتین احتمالا داور نهایی کاهش تولید اوپک پلاس خواهد بود. او باید مزایای ژئوپلوتیکال و اقتصادی همکاری با عربستان را در مقابل تمایل برخی از تولیدکنندگان داخلی برای عرضه سریع‌تر با برنت بالای ۶۰ دلار را سبک سنگین کند».

سایر انتصاباتی که روز سه سه شنبه اعلام شدند و بر روی کالاها تاثیر خواهند داشت عبارتند از دیمیتری کوبیلکین به عنوان وزیر منابع طبیعی، دیمیتری پاتروشف به عنوان وزیر کشاورزی و سرگئی لائوروف که به عنوان وزیر امور خارجه ابقا شده است.

روسیه در سال ۲۰۱۹ به طور متوسط روزانه ۱۱٫۲۵ میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی تولید کرده است و قصد دارد در سال ۲۰۲۰ بین ۱۱٫۱۲ تا ۱۱٫۳۲ میلیون بشکه در روز تولید داشته باشد. این میزان با مقدار تعهد این کشور برای تولید در اوپک پلاس مغایرت دارد.

مسکو توافق کرده بود که به طور کلی ۳۰۰ هزار بشکه در روز در ماه دسامبر کاهش داشته باشد و سهمیه‌اش از ابتدای ژانویه ۱۰٫۳۲۸ میلیون بشکه در روز است.

نواک موفق شده بود که تولید رو به رشد میعانات گازی این کشور را از توافق خارج کند. پلتس آنالالیتیکس پیش‌بینی می‌کند که حجم میعانات گازی این کشور از روزانه ۸۳۰ هزار بشکه در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ به روزانه ۹۰۰ هزار در سه ماهه پایانی ۲۰۲۰ افزایش یابد. دلیل اصلی این افزایش در درجه اول پروژه راسپان رزنفت و یمل ال.ان.جی نواک است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false