×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
پاسخ مسکو به چرایی علاقمندی به سیاست افزایش تولید نفت

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از ایتارتاس، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه در جدیدترین اظهارات خود تلاش کرده تا توضیح دهد که روسیه به چه دلیل به سمت سیاست افزایش تولید علاقمند است.
الکساندر نواک گفته است اصرار مسکو بر افزایش تولید به این دلیل است که شرکت‌ های تولیدکننده نفت در روسیه علاقمندند که صادرات نفت بیشتری داشته باشند اما او در همین حال تاکید کرده است که هرگونه سیاست افزایش تولید باید با توجه به شرایط بازار در پیش گرفته شود.
او تاکید کرده است که در بلند مدت ما نیازمند به افزایش تدریجی تولید هستیم تا اندازه ای که تولید نفت به آن سطحی برسد که قبل از شیوع بیماری کرونا وجود داشت. ما باید این کار را با دقت انجام دهیم.
این مقام نفتی گفته است که بازار نفت بدترین اوضاع خود را پشت سر گذاشته و حتی موج جدید این بیماری که در برخی کشورهای اروپایی دیده شده و برقراری سیاست های قرنطینه ای باعث نمی شود که بازار نفت به گذشته وخیم خود در ابتدای سال ۲۰۲۰ بازگردد.
نواک گفته است سیاه ترین روزهای نفت در ماه ‌های آوریل و می سال گذشته رخ داد و اکنون با وجود بی ثباتی ها و عدم قطعیت هایی که در بازار نفت دیده می شود بازار نفت روزهای روشنی در پیش دارد.
او همچنین تاکید کرده است که روسیه انتظار دارد که تولید نفت در ماه آوریل به بعد افزایش پیدا کند. به گفته نواک دولت های عضو اوپک پلاس موافقت کرده اند که در ماه مارس نشست وزارتی دیگری برگزار شده و در این نشست، وضعیت بازار نفت را بررسی کنند تا در صورت مشاهده نشانه های بهبود مجددا نسبت به افزایش تولید تصمیم گیری شود.
نواک گفته است که روسیه با توجه به کشف واکسن کرونا خوشبین است که مجددا تقاضا برای نفت به اوضاع قبل بازگردد و زمینه برای افزایش تولید بیشتر فراهم شود.
در همین حال این مقام نفتی در روسیه گفته است که کشورش تا ماه مارس ۱۳۰ هزار بشکه در روز به تولیدات خود می افزاید. به گفته وی روسیه قصد دارد تا در چارچوب توافق اوپک پلاس در ماه فوریه ۶۵ هزار بشکه نفت به تولیدات روزانه خود اضافه نماید. روسیه همچنین قصد دارد تا همین میزان را مجددا در مارس به تولیدات خود بیافزاید تا به این ترتیب در دو ماه، تولید نفت روزانه روسیه جمعاً ۱۳۰ هزار بشکه نفت افزایش پیدا کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false