×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
پس از کویت نوبت امارات شد؛ تلاش برای فروختن سهام آرامکو به اعراب

به گزارش رویترز پیش از این و در هفته گذشته مقام های این شرکت به سرمایه گذاران کویتی هم رو انداخته بوده اند تا بلکه این کشور ثروتمند از صندوق ذخیره حجیم خود بخشی از سهام آرامکو را بخرد.

یک منبع آگاه از موضوع به رویترز گفته است مدیران ارشد آرامکو، از جمله مدیرعامل آن، امین ناصر، هفته گذشته با مدیران صندوق ذخیره کویت دیداری داشته اند. خبری که روز یکشنبه توسط روزنامه کویتی الرای تایید شده است.

در همین اثنا، روز یکشنبه، مجموعه مدیریتی آرامکو شامل رییس مالی و مشاورانش با شرکت های سرمایه گذاری در دوبی در یک جلسه ارائه نقشه راه عرضه سهام گرد هم آمده اند. این دیدار در حالی صورت گرفته است که شرکت تمامی برنامه های نقشه راه در بازارهای توسعه یافته را ملغی اعلام کرده است.

روزنامه کویتی می نویسد مرکز سرمایه گذاری کویت (KIA) پس از ‘مطالعه’ عرضه سهام آرامکو درباره سرمایه گذاری در آن تصمیم خواهد گرفت.

آرامکو در ایمیلی به روبترز اعلام کرده است درباره سرمایه گذار احتمالی مشخص نظری ندارد که اعلام کند.

در ماه اکتبر ریاست صندوق ذخیره کویتی گفته بود آرامکو سراغ این صندوق نرفته است ولی این مرجع مثل هر سرمایه گذار دیگری به خرید سهام فکر می کند.

آرامکو برای جذب سرمایه چشمگیر از سوی سرمایه گذاران با چالش جدی رو به رو است. برخی از سرمایه گذاران درباره نحوه مدیریت آرامکو سوالات جدی دارند.

به گزارش رویترز در جلسه دیروز در دوبی ‘بیش از ۲۰ نفر، با کت و شلوار به تن به محوطه جلسه در هتلی لوکس واقع در منطقه تجاری دوبی قدم گذاشته اند اما مسئولان امنیتی هتل از ورود خبرنگاران جلوگیری کرده اند’.

ظاهرا بناست جلسه مشابهی، امروز دوشنبه، در ابوظبی برگزار شود.

آرامکو برنامه دارد ۱.۵ درصد از شرکت را بفروشد. درآمد حاصل از فروش سهام سنگ بنای برنامه های اصلاحاتی محمد بن سلمان است که می خواهد اقتصاد سعودی را از تکیه بر نفت برهاند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false