×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
چارچوب رسیدگی به سانحه سانچی، شناسایی مقصر نیست

به گزارش گروه رسانه ای نفت خبر، «محمد راستاد» روز پنجشنبه در حاشیه آیین بزرگداشت نخستین سالگرد شهدای سانچی در گفت و گو با ایرنا افزود: مهمترین اقدامی که سازمان بنادر و دریانوردی مطابق بروز حادثه کشتی سانچی انجام داد، ارزیابی علل و عوامل این سانحه در قالب کمیته رسیدگی به آن بود که بر اساس کنوانسیون بین المللی جان اشخاص در دریا انجام شد.

وی ادامه داد: بخش مهمی از نتایج این بررسی، درس های آموختنی از آن بود که به سازمان بین المللی دریانوردی منعکس شد و سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع حاکمیتی دریایی کشور خروجی های این سانحه را مد نظر قرار می دهد تا در آینده شاهد بروز سوانح مشابه نباشیم.

راستاد یادآور شد که سازمان بین المللی بنادر و دریانوردی در قالب اعمال مقررات جدید می تواند اقدام های پیشگیرانه ای را برای جلوگیری از تکرار حوادث دریایی انجام دهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: شرکت ملی نفتکش ایران به عنوان مالک کشتی، در یکسال گذشته با جدیت اقدام های مربوط به شهدای سانچی را دنبال کرده و توانسته تا حد زیادی از دغدغه های خانواده های شهدا را برطرف کند.

راستاد افزود: تمام یافته های ما از بررسی سانحه به صورت مشترک توسط پنج کشور ذینفع این سانحه استخراج شده است و در دستور کار کمیته های تخصصی فرعی و گروه های کاری سازمان بین المللی دریانوردی قرار گرفته و خواهد گرفت.

وی گفت: البته مراجع دیگری نیز هستند که به مسایل مربوط به تقصیر و قصور در بروز این حادثه رسیدگی می کنند که شرکت ملی نفتکش پیگیر آن است.

نخستین آیین یادبود قربانیان سانحه کشتی سانچی عصر امروز در حسینیه ارشاد تهران برگزار شد.

شانزدهم دی ماه پارسال نفتکش تحت مالکیت شرکت ملی نفتکش ایران به نام «سانچی» که با محموله میعانات گازی به سفارش شرکت «هانوا توتال» کره جنوبی عازم این کشور بود، در ۱۵۸ مایلی سواحل شرقی چین با یک کشتی فله‌بر چینی برخورد کرد.

در پی این حادثه ۳۲ سرنشین این نفتکش جان باختند که پیکر سه نفر به کشور بازگشت اما ۲۹ نفر دیگر به دریا سپرده شدند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false