×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
چه کشوری بزرگترین برنده حمله به تاسیسات نفتی عربستان است؟

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از اویل پرایس، حملات به تاسیسات نفتی حیاتی بزرگترین تولید کننده نفت عضو اوپک، یعنی عربستان، می تواند یک هدیه عالی برای برزیل یعنی یکی از کشورهای تولید کننده نفت غیر اوپکی باشد. برزیل به توافق اوپک پلاس که شامل توافقی میان اعضای اوپک و برخی تولیدکندگان خارج از اوپک برای کاهش تولید نفت است، نپیوسته و در عوض تلاش دارد تا بازارهای صادارتی جدیدی برای خود پیدا کند.

از آنجا که خطرات امنیتی در حوزه خلیج فارس به نحو قابل توجهی افزایش پپدا کرده است در نتیجه هیچ بعید نیست که خریداران نفت به تولیدکنندگانی که دورتر از منطقه خطر قرار دارند، رجوع کنند. مارک موبیس، تحلیلگر در موسسه موبیس می گوید من فکر می کنم که الان خریداران در حال ارزیابی این موضوع هستند که نفت مورد نیازشان را از تولیدکنندگان دیگری مثل برزیل یا مکزیک تهیه کنند.

او می گوید اگر شما به ذخایر نفتی که برزیل در اختیار دارد، بنگرید متوجه می شوید که این کشور امکان لازم برای تولید نفت به اندازه مشتریان جدی را دارد.

برزیل پس از وقفه هایی که در ابتدای تابستان در توسعه میادین نفتی اش داشت اکنون دو ماه است که تلاش می کند تا میزان تولید نفت و میعانات مربوط به آن را افزایش دهد. در اثر این تلاش ها قرار است برزیل پس از آمریکا به دومین کشوری که بیشترین افزایش تولید را در سال جاری داشته است، تبدیل شود.

بنابراین می توان گفت که حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان احتمالا باعث افزایش مشتریان نفتی این کشور در ماه های آینده خواهد شد.

با وجود این باید توجه کرد که افزایش قیمت نفت در ابتدای هفته جاری می تواند فشار تورمی بیشتری بر کشورهای آمریکای لاتین بیاورد. برزیل دقیقا در حال رصد این شرایط است. شرکت دولتی نفت برزیل موسوم به پتروبراس اعلام کرده که فعلا قصد ندارد قیمت سوخت را برای مشتریانش افزایش دهد بلکه می خواهد با ارزیابی دقیقا اوضاع و احوال و در زمان مناسب و در صورت ضرورت، تغییر و تحولات اجباری را اعلام کند.

اگر چه افزایش قیمت نفت می تواند به بالارفتن ارزش سهام پتروبراس منجر شود اما این شرکت باید به گونه ای رفتار کند که افزایش احتمالی قیمت سوخت، هزینه های کامیون داران حاضر در بخش حمل و نقل را که برای اقتصاد این کشور حیاتی هستند، افزایش ندهد.

در گزارش های جدید منتشر شده، آمده است که برزیل قصد دارد با یک برنامه ریزی دقیق و سرمایه گذاری قابل توجه، میزان تولید نفت خود را در سال ۲۰۳۵ به ۴٫۴ میلیون بشکه در روز برساند. رسیدن به چنین حجمی دقیقا به این موضوع بستگی دارد که برزیل تا آن سال تا چه اندازه حوزه های نفتی اش را توسعه داده و توانسته استخراج را بالا ببرد.

در سال جاری و تاکنون برزیل توانسته است ۱۸۰ هزار بشکه نفت به تولیدات روزانه خودش بیفزاید. این رقم قرار است در سال ۲۰۲۰ به ۲۹۰ هزار بشکه برسد. باید منتظر یک تولید کننده بزرگ نفت در جایی به غیر از حوزه خلیج فارس بود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false