×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
کاهش بودجه نفت و گاز اتحادیه

وزرای دارایی از بانک سرمایه‌گذاری اروپا (EIB)، دپارتمان تامین مالی اتحادیه اروپا خواستند که بودجه آن را کاهش دهد. پیش از این آن‌ها فقط خواستار از بین رفتن پروژه‌های ذغال سنگ بودند.
از سال ۲۰۱۳، EIB سرمایه ۱۳٫۴ میلیارد یورو پروژه‌های سوخت‌های فسیلی را تامین کرده است. همچنین این بانک در سال گذشته حدود ۲ میلیارد یورو بر روی این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری کرده است.
رویترز بر اساس برخی اسناد محرمانه گزارش می‌دهد که برخی پروژه‌ها ممکن است متوقف شوند زیرا مجارستان تذکر داده است که کرواسی و اوکراین ممکن است بر روسیه متکی باشند.
پروژه‌های گازی در بین کشورهای اتحادیه اروپا به عنوان جایگزینی پاک‌تر نسبت به ذغال سنگ و نفت و همچنین منابعی قابل اتکاتر در زمستان متداول هستند.
تصمیم هیات رییسه
در بیانیه مشترک وزرا آمده است که EIB و سایر سازمان‌های تامین مالی بین‌المللی مانند بانک جهانی باید “تامین اعتبار پروژه‌های سوخت‌های فسیلی، به ویژه آن‌هایی که از سوخت فسیلی جامد استفاده می‌کنند، با در نظر گرفتن توسعه پایدار و نیازها به انرژی از جمله امنیت انرژی را باید در کشورهای شریک تدریجا متوقف کنند”.
اعتراضات علیه سوخت‌های فسیلی در سال‌های اخیر افزایش یافته است و فعالانی که عضو گروه شورش انقراض هستند خواستار اعلام وضعیت اضطراری آب و هوا توسط دولت‌ها هستند و از انگلیس می‌خواهند که تا سال ۲۰۲۵ انتشار کربن را به صفر برساند.
گروه بین‌المللی شورش انقراض تخمین می‌زند که از ۳۱ اکتبر تا به حال ۴۰۰ نفر از فعالانش دستگیر شده‌اند، از جمله ۷۰ نفر در نیویورک.
در این راستا نیاز است که درخواست وزرای دارایی توسط هیات مدیره EIB که در تاریخ ۱۴ نوامبر جلسه‌ای خواهند داشت مورد توافق قرار بگیرد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false