×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
کاهش نفت شیل ادامه دار است

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش ماهانه خود از میزان تولیدات نفتی این کشور اعلام کرده که به دنبال پایین آمدن تولید در دو ایالت نفت خیز آمریکا یعنی تگزاس و داکوتای شمالی میزان کلی نفت تولیدی در این کشور پایین آمده است.
این گزارش نشان می دهد میزان تولید نفت در حوزه خلیج مکزیک بالاتر رفته اما کاهش تولید در حوزه های دیگر باعث شده تا بالا رفتن فعالیت تولیدی در خلیج مکزیک به چشم نیاید.
اعلام کاهش تولید نفت در ماه دسامبر در آمریکا در حالی است که به دنبال وقوع یخبندان شدید در دوهفته اخیر در ایالت تگزاس و برخی ایالت های همجوار، پیش بینی ها حاکی از آن است که میزان تولید نفت آمریکا در ماه فوریه به نحو بی ‌سابقه ‌ای کاهش خواهد داشت.
میزان تولید نفت آمریکا از زمان شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان هر ماه رو به کاهش رفته است. پایین آمدن تقاضا برای نفت مهمترین علت افت حفاری‌ ها و تولید نفت در آمریکا به شمار می‌ آید اما پیش بینی ها نشان می داد که با بازگشت تقاضا برای نفت میزان تولید این کشور بالا برود اما اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش خود نشان داده است که روند کاهشی تولید نفت در آمریکا همچنان ادامه دار است.
یکی از مهمترین دلایل کاهش تولید نفت در آمریکا به تداوم پایین آمدن میزان تقاضا برای نفت در خود آمریکا مربوط می شود. آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد میزان تقاضا برای نفت در ماه دسامبر در آمریکا ۷.۴ درصد کمتر از سال گذشته شده است و به رغم ۱.۴۹ میلیون بشکه نفت در روز رسیده است. میزان تقاضا برای بنزین نیز به نسبت سال گذشته با کاهش ۱۲.۴ درصد به رغم۱٫۱ میلیون بشکه در روز رسیده است.
تداوم شیوع ویروس کرونا در آمریکا و پایین آمدن حجم فعالیت ها ادارات و رفت و آمدها، مهمترین دلیل در افت تقاضا برای نفت در خود آمریکا به شمار می آیند.
کاهش تولید نفت در آمریکا یکی از دلایلی است که به خوبی توضیح می دهد که چرا قیمت نفت در سراسر جهان از ماه دسامبر شروع به رشد کرده و این رویش در تمامس ماه ژانویه و سپس فوریه ادامه‌ دار بوده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false