×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
گمان نمی‌کنم بازار با کمبود نفت مواجه باشد

مترجم: عارف صفی پور
به گزارش گروه انرژی نفت خبر از رویترز، خالد فالح، وزیر انرژی عربستان سعودی، امروز (شنبه) گفت: «اوپک نیازهای بازار نفت را تأمین خواهد کرد، اما با توجه به افزایش ذخایر نفتی ایالات‌متحده، گمان نمی‌کنم که بازار با کمبود نفت مواجه شده باشد.»

وی در مورد تصمیم‌گیری اوپک برای نشست ماه ژوئن و احتمال تمدید طرح کاهش تولید گفت: «ما در تصمیم‌گیری انعطاف‌پذیر خواهیم بود و قصد داریم مانند همیشه کار درست را انجام دهیم.»

فالح گفت: «اوپک در جهت تحقق دو هدف اصلی هدایت می‌شود، یکی برای هدایت بازار در جهت ایجاد تعادل و بازگشت ذخایر به سطح عادی و دوم، پاسخگویی به نیازهای بازار. من اطمینان دارم که تعادل مناسبی برقرار خواهیم کرد.»

فالح گفت: «گمان نمی‌کنم که بازار با کمبود عرضه مواجه شده باشد، اما ما برای تصمیم‌گیری به تحلیل (بازار) نگاه خواهیم کرد. ما قطعاً به نیاز بازار پاسخگو خواهیم بود و عرضه را ادامه خواهیم داد.»
وزیر انرژی عربستان گفت: «همه نشانه‌ها حاکی از آن است که ذخایر نفتی جهان هنوز در حال افزایش است. ما داده‌های مربوط به ایالات‌متحده را هفته به هفته زیر نظر گرفتیم و مشاهده کردیم که حجم تولید آنها به مقدار قابل‌توجهی افزایش یافته است، بنابراین کاملاً واضح است که مازاد عرضه در بازار وجود دارد.»
فالح به خبرگزاری رویترز گفت که روز یکشنبه قرار است شورای وزیران اعضای سازمان اوپک و غیر اوپک از جمله روسیه در جده برگزار شود اما در این جلسه در مورد طرح کاهش تولید اوپک تصمیم‌گیری نخواهد شد.

اداره اطلاعات انرژی (EIA) روز چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد که ذخایر نفت خام ایالات‌متحده به طور غیرمنتظره در هفته گذشته به بالاترین سطح از سپتامبر ۲۰۱۷ افزایش یافته است، در حالیکه ذخایر بنزین بیش از پیش کاهش یافته است.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، روسیه و سایر تولیدکنندگان غیر اوپک، موافقت کرده‌اند که از ۱ ژانویه به مدت شش ماه تولید خود را ۱/۲ میلیون بشکه در روز کاهش دهند. این توافق در جهت جلوگیری از ایجاد مازاد نفت در بازار و تضعیف قیمت نفت صورت گرفته است.
رئیس‌جمهور ایالات‌متحده، دونالد ترامپ، از اوپک و رهبر عربستان سعودی خواسته است که قیمت نفت را کاهش دهند. با این حال، ریاض تمایل زیادی به افزایش سریع عرضه ندارد و قصد دارد از سقوط قیمت نفت جلوگیری کند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false