×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
گوگل، تور بازدید از سکوهای نفتی راه‌انداخت

زیرنویس تصویر: نمای باند بالگرد سکوی آلفا در برنامه گوگل استریت ویو

 

به گزارش گروه انرژی نفت‌خبر از ‏ ریگ زون، براساس اعلام این دو شرکت، برای نخستین بار در دنیا کاربران می‌توانند با تور واقعیت مجازی «گوگل استریت ویو» از بخش‌های مختلف این سکوها بازدید کنند.

 

تور مجازی آموزش محور

برنامه استریت ویو شرکت سیگنوس می‌تواند به عنوان یک واحد درسی برای دانشجویان رشته انرژی یا محتوای یکی از دوره‌های آموزشی در صنعت نفت استفاده شود.

سخنگوی شرکت نپتون اعلام کرد: «دانشگاه‌های زیادی علاقه خود به استفاده از این برنامه را اعلام کرده‌اند. دانشگاه آبردین و دانشگاه روبرت گوردون، پیشگام در ارایه این درخواست‌ها بوده‌اند. برنامه دیگر ما، معرفی این فناوری به دانش آموزان اسکاتلندی به عنوان کارکنان آینده این صنعت است.»

مرکز فناوری نفت و گاز اوپیتو نیز برنامه‌ریزی لازم برای استفاده از تور مجازی را در دوره‌های آموزشی خود انجام داده است. از سوی دیگر، شرکت نپتون انرژی با همکاری اسپیریت انرژی در نظر دارد تا قابلیت‌های تور مجازی سکوهای فراساحلی را در مدارس و دانشگاه‌های آنجلیای غربی معرفی کند.»

یکی از سخنگویان شرکت نپتون گفت: «این تور آنلاین، تلاشی در مسیر افزایش اطلاعات عمومی مردم به ویژه نسل جوان در مورد واقعیت‌های صنعت نفت و گاز است.»

وی افزود: «ما معتقدیم نسل کنونی دانش آموزان مدارس و دانشگاه‌ها در مقایسه با والدین خود، اطلاعات کمتری در مورد چگونگی تامین انرژی مصرفی دنیای امروز دارند.» تعداد کمی از افراد می‌توانند از سکوها و تاسیسات فراساحلی بازدید کنند. همچنین نسل جوان به کار کردن با این تصاویر مجازی علاقه بیشتری دارد.

این تورهای مجازی شامل بازدید از باند هلیکوپتر، تجهیزات سرچاهی، اتاق کنترل، بخش اقامتی، ورزشی، تفریحی و رستوران سکوهای میدان سیگنوس است. به علاوه، کاربران می‌توانند روی پل‌های ارتباطی سکوهای آلفا و براوو حرکت کنند.

امکان گفتگو با کارکنان شاغل بر روی سکوها نظیر مدیران نصب تاسیسات، مدیر تولید، تیم پزشکی و رئیس کارکنان نیز در این برنامه پیش‌بینی شده است.

در برنامه استریت ویو، امکان مشاهده بخش‌های مختلف سکوهای آلفا و براوو (به استثنای بخش‌های ایمنی، حفاظتی و محرمانه) وجود دارد.

این برنامه می‌تواند درک بهتری را از فضای سکوهای فراساحلی برای کاربران ایجاد کند. تولیدکنندگان این برنامه در گوگل ، با زبان فناورانه نسل جدید با آنان سخن می‌گویند و باعث افزایش دانش و اطلاعات این افراد درباره حوزه انرژی می‌شوند. براساس اعلام مدیران شرکت نپتون انرژی با بررسی نظرات کاربران در آینده نزدیک، سایر تاسیسات فراساحلی این شرکت نیز به این برنامه افزوده می‌شود.

 

 

 

 

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false