×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
۲۰ درصد از سرمایه‌گذاری‌های نفتی جهانی به میدان آمریکا می‌رود

به‌گزارش گروه انرژی نفت‌خبر از اویل‌پرایس، از هر ۱۰ دلاری که در نفت سرمایه‌گذاری می‌شود، ۲ دلار آن در میدان پرمیان (Permian) تگزاس خرج خواهد شد و این میدان کهنسال همچنان با گشاده‌دستی در حال افزایش تولید است.

آمارهای نشان می‌دهد میزان سرمایه‌گذاری در خدمات و تجهیزات میدان‌های استخارج نفت در میدان پرمیان تگزاس به‌قدری بالاست که این میدان به‌تنهایی بیست درصد از سرمایه‌های نفتی جهان را به‌خود اختصاص می‌دهد. پرمیان که با کشف منابع تازه شیل و ارتقاء تکنولوژی استخراج از این منابع، جانی تازه گرفته، امروز ۲/۸ میلیون بشکه در روز تولید می‌کند و از نظر میزان تولید، ابعاد و بازدهی، در رتبه دوم پس از میدان افسانه‌‌ای عربستان یعنی «الغوار» قرار دارد.

از سال ۲۰۱۶ تاکنون، میدان‌های شیلی که فواره نفت سال ۲۰۱۴ را رقم زدند، افول زیادی داشتند. ایگل فورد و باکن در تگزاس بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افت تولید داشته‌اند و دکل‌ها از انها کوچ کرده‌اند اما در همین مدت پرمیان رشد چشمگیری را تجربه کرده که رکورد افزایش ۲ میلیون بشکه در روز را برای تاریخ نفت جهان به‌ارمغان آورده است. نکته بسیار مهم این است که پرمیان در حال حاضر ۱۰۰ سال سن دارد و از این نظر یکی از قدیمی‌ترین حوزه‌های تولید نفت جهان است. وودمکنزی معتقد است که این اعداد لزوما خبر خوبی برای نفت آمریکا نیست چراکه عمق‌ چاه‌ها در تگزاس در حال افزایش است و با عمیق‌تر شدن چاه، هزینه استخارج نیز رشد تساعدی خواهد داشت.

ایالت تگزاس که دفتر مرکزی بزرگترین غول‌های نفت جهان در ان و تنها چند ده کیلومتر دورتر از این میدان‌ها واقع شده، بدون احتساب پرمیان، تاکنون ۳۰ میلیارد بشکه نفت خام و بیش از ۷۵ تریلیون فوت مکعب گاز طبیعی تولید کرده و همچنان هم در سطحی تولید می‌کند که بازار نفت جهان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

در سال ۲۰۱۴ البدری، دبیرکل وقت اوپک معتقد بود که کاهش سرمایه‌گذاری در اثر افت قیمت نفت، موجب کاهش تولید و درنتیجه بازگشت سیکل قیمت نفت خام در بازارهای جهانی خواهد شد و نیازی به دخالت اوپک برای کاهش تولید نیست. گذر زمان نشان داد که او و النعیمی، وزیر نفت عربستان، درباره این استراتژی به‌شدت در اشتباه بودند و امروز نه‌تنها نیاز به کاهش تولید اوپک وجود دارد که پایان این طرح نیز نگرانی شدید افت قیمت را به‌همراه خواهد داشت.

مترجم: مریم حاصللو

 

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false