×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
۵۰ تا ۸۵ درصد از درآمد کشورهای در حال توسعه کاسته می شود

به گزارش گروه انرژی نفت خبر به نقل از پلتس، دبیر کل اوپک، محمد بارکیندو و مدیر اجرایی آژانس بین المللی انرژی، فاتح بیرول به “ارزیابی اهمیت ثبات بازار، در زمانی که اثرات نوسان شدید از سوی تولیدکنندگان و با تاثیر بر درآمد به شدت مورد نیاز آن ها حس می شود و نیز اثری که هم تولیدکنندگان و هم مصرف کنندگان با یک بازار غیرقابل پیش بینی و بی ثبات در معرض آن هستند” در قالب یک بیانیه مشترک اقدام کردند.

این دو مقام رسمی توافق کردند که “در تماس با هم باشند….و به رویه معمول خود یعنی مشاوره و هدایت اتفاقات بازار نفت بپردازند.” اما هنوز هیچ اقدام قطعی برای این کار را اعلام نکردند.

قیمت نفت از هنگامی که سعودی و روسیه همکاری سه ساله خود را به پایان بردند رو به سقوط بوده است و جنگ نفتی یعنی اضافه کردن هرچه بیشتر تولید از ماه آوریل وعده داده شده است.
سیل نفت هنگامی به بازار جاری می شود که هم اکنون نیز بازار با تاثیرات مخرب کرونا زیر ضرب قرار دارد.
بارکیندو و بیرول با بازبینی گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی به این نتیجه رسیدند که در هرحال حاضر اگر وضعیت به همین سان ادامه پیدا کند درآمد نفت و گاز کشورهای در حال توسعه بین ۵۰ تا ۸۵ درصد افت خواهد داشت.
این دو اعلام کردند: “این امر احتمالا عواقب اجتماعی و اقتصادی عمده خواهد داشت، مخصوصا برای هزینه های عمومی که از اهمیت حیاتی برخوردار است؛ نظیر آموزش و بهداشت.”
اوپک بلوکی مشتمل بر ۱۳ کشور بزرگ نفتی دنیا به رهبری سعودی. این بلوک چیزی نزدیک یک سوم نفت دنیا را در کنترل دارد. آژانس بین المللی انرژی شامل ۳۰ کشور مصرف کننده نفت است و به منظور جلوگیری از اختلال در بازارها به وجود آمده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false