×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
آیا صنعت حمل و نقل کشورهای تولیدکننده نفت را نجات می دهد؟

راسل هاردی، مدیر شرکت نفتی ویتول اعتقاد دارد که تقاضای جهانی برای سوخت در بخش حمل و نقل به استثنای حمل و نقل هوایی (مسافری) در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ به سطح قبل از شیوع ویروس کرونا بازخواهد گشت.
او گفته است که در ماه های اخیر میزان تولید نفت در قیاس با گذشته با سرعت بیشتری از میزان تقاضا برای نفت پیشی گرفته و در حال حاضر ذخایر نفت جهان ۱.۲ میلیون بشکه نفت در روز افزایش پیدا کرده است.
این آمار و ارقام خبر خوشایندی برای تولیدکنندگان نفت که هفته هاست منتظر احیای تقاضا برای این کالا هستند به شمار نمی آید. هاردی تاکید دارد که پیشی گرفتن رقم تولید از تقاضا در بازار جهانی نفت همچنان در سال ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت اما هرچه که به انتهای این سال نزدیک شویم میزان تقاضا افزایش پیدا خواهد کرد به گونه ای که می توان پیش بینی کرد در سه ماهه پایانی سال آینده نرخ تقاضا برای نفت در صنعت حمل و نقل به زمان قبل از شیوع ویروس کرونا بازگردد.
احیای تقاضا برای نفت در صنعت حمل و نقل شامل سوخت هواپیما ها نخواهد شد. راسل هاردی می‌گوید بازگشت تقاضا برای سوخت هواپیما ها به مدت بیشتری نیاز دارد و هم اکنون نمی‌توان درباره زمان آن تاریخ دقیق اعلام کرد چراکه مردم احتمالاً تا زمان توقف کامل کرونا به سفرهای تفریحی روی خوش نشان نخواهند داد.
آمار و ارقام کنونی نشان می دهد که میزان سفرهای طولانی مدت به نسبت زمان قبل از کرونا تا ۵۰ درصد کاهش داشته و سفرهای کوتاه مدت نیز ۳۰ درصد کاهش را به ثبت رساندند.
به طور کلی آمار ثبت شده پروازهای جهانی در روزهای سپری شده از ماه سپتامبر در قیاس با سال گذشته به نصف کاهش پیدا کرده است. این در حالی است که بسیاری از کشورها در سطح جهان موفق شده اند موج اول کرونا را کنترل کنند.
با وجود این، عادی شدن وضعیت در بخش صنعت هوایی و مسافربری به اطمینان های بیشتری نیاز دارد. به همین دلیل، هاردی گفته است نامعلوم ترین بخش صنعت حمل و نقل مربوط به حمل و نقل مسافری می شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false