×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
این تولیدکنندگان نفت شیل هستند که باید نگران باشند

به گزارش گروه انرژی نفت خبر به نقل از CNBC، هنگامی که از او درباره تاثیر منفی نفت شیل بر بازار انرژی سوال شد و این که فراوانی آن می تواند تلاش های اوپک برای کنترل قیمت را به باد دهد، او از افت تولید شیل سخن گفت و اینکه این خود بازار نفت شیل است که باید نگران باشد: “با شماری از تولیدکنندگان، به ویژه تولیدکنندگان شیل حرف زدم و نگرانی فزاینده ای در میان خود آن ها وجود دارد که کم شدن سرعت افزایش تولید به ناگاه به افت سریع خود تولید منجر شود.”

او اضافه کرد: “ارقام نیز دارد همین را نشان می دهد. اپراتورها هستند، سرمایه گذاران هستندو به ما می گویند که احتمالا نسبت به چالش های پیش رو بیش اندازه خوش بین هستیم.”

نفت شیل، کالایی که سال گذشته آمریکا را به بزرگترین تولیدکننده انرژی جهان تبدیل کرد و تهدیدی برای نفوذ اوپک بر بازار نفت است بنا بر پیش بینی در سال ۲۰۲۰ روند کاهشی خواهد داشت. اما گزارش آژانس بین المللی انرژی که روز گذشته منتشر شد پیش بینی کرده است که این حالت پابرجا نیست و احتمالا تا سال ۲۰۳۵ قسمت عمده ای از بازار را از دست تولیدکنندگان اوپک خارج خواهد کرد. برخی تحلیلگران درباره ارقام ارائه شده در این گزارش ها شک دارند.

دبیر کل اوپک در بخش دیگری از سخنان خود درباره وضعیت موجود ژئوپلتیک جهان و چالش های رو در روی بازار گفت: “ما امروز در جهان نرمال عمل نمی کنیم. با پیچیدگی های جدید مواجه هستیم که هر روز سر برمی آورد و این نیازمند همکاری اعضای اوپک و غیر اوپک است تا این طوفان ها بنشیند و ثبات به بازار باز گردد.”

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false