×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
عراق سهم بازار را به خود اختصاص داد

به گزارش نفت خبر از اویل پرایس، حملات ۱۴ سپتامبر به زیرساخت‌های حیاتی نفتی عربستان باعث کاهش تولید روزانه ۵.۷ میلیون بشکه یا حدود ۵ درصد عرضه روزانه جهانی شد. فوتیوس کاتسیولیس، تحلیلگر این حوزه، در یادداشت روز دوشنبه در IHS Markit نوشت: «به نظر می‌رسد عراق از اواخر ماه سپتامبر به‌سرعت وارد عمل شده و نفت خام خود را به چین و هند صادر می‌کند.»

بیشتر صادرات عراق از طریق نفت‌کش‌های بسیار بزرگ که قادر به حمل ۲ میلیون بشکه نفت هستند، ارسال می‌شود؛ اما سهم تانکرهای Suezmax که قادر به حمل حداکثر ۱ میلیون بشکه نفت هستند، به ضرر تانکرهای کوچکی شد که می‌توانند ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه را حمل کنند. به گزارش IHS Markit دلیل چنین اتفاق این بود كه حمل‌کنندگان به دنبال تحریم‌های اواخر سپتامبر و اوایل ماه اکتبر ایالات‌متحده در مورد شرکت‌های نفتی چینی نرخ بشکه‌های کوچک‌تر را افزایش دادند.

اواخر سپتامبر، ایالات‌متحده تحریم‌هایی علیه تعدادی از صاحبان نفت‌کش‌های چینی که نفت ایران را حمل می‌کردند وضع کرد. این تحریم شامل تعدادی از شرکت‌های حمل‌ونقل دریایی چینی شد که بیش از ۴۰ دستگاه نفت‌کش ازجمله ۲۶ ابرنفتکش در اختیاردارند.

هزینه حمل‌ونقل ابرنفتکش‌ها برای حمل نفت خام از خاورمیانه به آسیا در حالی در مدت یک‌شب پس از اعلام تحریم‌ها با افزایش دورقمی روبرو شد که معامله‌گران نفتی و بنگاه‌های حمل‌ونقل دریایی برای درک میزان و تأثیر تحریم‌های ایالات‌متحده آمریکا گیج شده بودند.

آی.اچ.اس مارکت می افزاید، مسئله مهم در مورد تولید و صادرات نفت عراق این است که اعتراضات ضد دولتی چگونه گسترش یافته و آیا این اعتراضات تولید نفت یا تسهیلات صادراتی را تهدید می‌کنند؟

رویترز هفته گذشته به نقل از ثامر الغضبان، وزیر نفت عراق، اعلام کرد که تولید و صادرات نفت عراق در وضعیت پایداری قرار دارد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false